Swiatzwierzat.pl
Pies i portret

TWITTER/kait2lyn

Pies zobaczył wielki portret samego siebie. Jego reakcja sprawiła, że właścicielka prawie pękła ze śmiechu

27 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Właścicielka pieska imieniem Gomez otrzymała od swojego przełożonego niezwykły podarunek. Szef Kaitlyn sprezentował jej wielki portret, na którym zwierzak został uwieczniony w imponującym przebraniu. Choć kobieta była pod wielkim wrażeniem, reakcja

Czy psy potrafią rozpoznać własne odbicie? Tysiące filmików i zdjęć, na których czworonogi szczekają, skaczą i spędzają godziny przed lustrem, są najlepszym przykładem na to, że coś rzeczywiście jest na rzeczy. Zdania w tej kwestii są jednak podzielone. 

Niektórzy uważają, że najlepsi przyjaciele człowieka doskonale rozumieją to, że widzą samych siebie po drugiej stronie lustra, podczas gdy inni próbują ich przekonać, że jest to niemożliwe, a psiaki prawdopodobnie myślą, że widzą obcego przedstawiciela swojego gatunku. A jak sprawa wygląda w przypadku obrazów?

Pies zobaczył swój portret

Użytkowniczka portalu Twitter, Kaitlyn Adams, opublikowała na swoim koncie nagranie z udziałem swojego adoptowanego psa Gomeza. Widzimy na nim, że średniej wielkości futrzak stoi pośrodku pokoju i bacznie się czemuś przygląda. Gdy kamera kieruje się w prawo, wszystko staje się jasne. 

Kobieta wytłumaczyła we wpisie, że szef podarował jej portret olejny, na którym namalowano nikogo innego, jak właśnie Gomeza! Nie jest to jednak byle jaki portret, a istne dzieło sztuki.

Obraz jest utrzymany w niezwykle realistycznym stylu a psiak, którego na nim namalowano ma na sobie mundur i wygląda jak najprawdziwszy arystokrata. Co ciekawe, artysta zadbał o każdy szczegół i Gomez wygląda na nim niemal identycznie, co w rzeczywistości. Kobieta musiała być zachwycona z takiego prezentu, lecz czy i jej pupil doceni artystyczny kunszt autora?

Reakcja poniżej krytyki

Na nagraniu od razu widać, że Gomez wcale nie jest zadowolony z tak naciąganego przedstawienia jego sylwetki. Gdy pies ujrzał obraz ustawiony pod ścianą, zaczął szczekać i skakać po pomieszczeniu, jak gdyby nie dowierzał, jak ktokolwiek mógłby dopuścić się tak nierealistycznego fotomontażu. Był kompletnie zdezorientowany!

Nieoczekiwana reakcja czworonoga rozśmieszyła nie tylko Kaitlyn, ale i tysiące internautów, którzy natknęli się na wideo na Twitterze. Wideo szybko zyskało popularność i zostało tysiące razy udostępnione. 

Szkoda, że Gomez nie ucieszył się ze swojego prezentu. Nie oznacza to jednak, że Twój zwierzak nie doceni miłego gestu. Portrety psów i kotów w arystokratycznym stylu są w ostatnim czasie coraz bardziej modne i mogą stanowić świetną pamiątkę na długie lata. Może to czas, by i Wasz pupil stał się modelem? 

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: twitter

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >