Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne: autobus PKS

facebook/PKS Słupsk SA

Kot zrobił kierowcę autobusu w konia, pojechał na gapę aż do Słupska. Data podróży była nieprzypadkowa

5 Października 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Nie koleją, jak w lekturze Romana Pisarskiego, a autobusem chciał podróżować biało-rudy kot z Dębnicy Kaszubskiej. Próba dostania się do pojazdu zakończyła się sukcesem. W Światowy Dzień Zwierząt sprytny zwierzak przebył całą trasę aż do Słupska. Mandatu jednak nie dostał.

Zapewne każdy z nas pamięta lekturę szkolną opisującą losy psa, który jeździł koleją. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski. Sytuacja, jaka rozegrała się w województwie pomorskim, jest kolejnym dowodem na to, że życie pisze najciekawsze scenariusze.

Niecodzienny pasażer w PKS Słupsk, nie "miau" biletu

Jak przekazał zarząd PKS za pośrednictwem mediów społecznościowych, autobusem linii 211 na dworzec autobusowy w Słupsku przyjechał niezwykły podróżnik na gapę. Wykorzystując moment nieuwagi kierowcy, zakradł się do pojazdu i ruszył w drogę. Mowa o młodym kocie, który załapał się na kurs po Pomorzu w miniony wtorek przed godziną 8. Zbiegiem okoliczności wyruszył w podróż akurat w Światowy Dzień Zwierząt.

Czworonożny futrzak wysiadł dopiero na końcu trasy – razem z kierowcą. Zamiast wygonić nieproszonego pasażera w przypadkowym miejscu, oddał go w ręce pracowników biura regionalnego przewoźnika.

- Nie wiemy, jakie to kocie sprawy przywiodły go do miasta. Na dworcu nie ma na razie żadnego baru dla kotów (jeżeli ktoś chciałby taki otworzyć, to wynajmiemy powierzchnię w dobrej cenie!) – tak więc zaprosiliśmy go na śniadanie do naszego biura - przekazali przedstawiciele PKS Słupsk SA.

reed-naliboff-NTkRLiRP3fc-unsplash (1)

Sportowe psy. 6 ras psów dla osób kochających być w ruchu

CZYTAJ DALEJ

Kot jest pod czułą opieką pracowników i czeka na właściciela

Koci włóczykij znalazł tymczasowe schronienie w siedzibie przewoźnika, gdzie od razu zabrał się za zastępowanie nieobecnych osób w sekretariacie i polowanie na (komputerowe) myszy.

Tymczasem z relacji kierowców obsługujących linię 211 wynika, że to nie pierwszy taki wyskok w wykonaniu sprytnego kociaka. Już wcześniej widzieli tego samego zwierzaka na przystanku w Dębnicy Kaszubskiej. Raz nawet wsiadł do autobusu, ale został w porę wyproszony przez kierowcę. Finalnie upór i wytrwałość zwyciężyły. Puszysty spryciarz spełnił swoje marzenie i odbył podróż.

Dotychczas żadna osoba nie zgłosiła po zaginionego pupila. Jeżeli ktoś w Dębnicy Kaszubskiej czeka na powrót swojego domownika, proszony jest o bezpośredni kontakt z PKS Słupsk. Damian Zdancewicz, rzecznik PKS Słupsk zapewnia, że w przypadku, gdy nikt nie zgłosi się po zgubę, kociak znajdzie ciepły kąt u swoich znalazców.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: PKS Słupsk SA, TVN24

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Kot czy pająk? Opiekunka zdębiała, gdy zobaczyła, co wyprawia zwierzak, nagranie to hit

Czytaj więcej >

Koty

Koci Książę cudem uniknął śmierci. "We wnętrzu uszu znajdowała się prawdziwa kopalnia świerzbowca"

Czytaj więcej >

Koty

Nie wiedzieli, że są filmowani. Dwóch nastolatków uratowało kota potrąconego na drodze

Czytaj więcej >

Koty

"Kto zjadł mój obiad?" Kotka zemściła się za kradzież jedzenia, zwierzaki rozbawiły cały Internet

Czytaj więcej >

Koty

Pielęgniarka przygarnia kotkę z ulicy. Wkrótce z brzydkiego kaczątka zmienia się w księżniczkę

Czytaj więcej >

Koty

Katowice: Spod gruzów wyciągnięto Milusia. Nadal poszukiwany jest jeden kot i pies

Czytaj więcej >