Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot zaczyna szaleć w czasie jazdy taksówką. Zwierzak omal nie spowodował wypadku
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 04.08.2022 09:35

Kot zaczyna szaleć w czasie jazdy taksówką. Zwierzak omal nie spowodował wypadku

Kot
fot. kadr z filmu z kamerki samochodowej

Do niezwykle niebezpiecznej sytuacji doszło podczas jazdy samochodem. Kobieta skorzystała z usług taksówkarza, jednak nie była sama. Podróżowała wraz ze swoim kotem, którego przewoziła w transporterze. Nieoczekiwanie zwierzęciu udało się wydostać z klatki, co spowodowało ogromne zamieszanie w aucie.

Decydując się na podróż z pupilem, należy zadbać o jego prawidłowy transport, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się niebezpiecznej sytuacji. Poniższy film może być przestrogą dla właścicieli zwierząt.

Kot wyskoczył z transportera podczas jazdy

W sieci pojawiło się nagranie, które przyprawia o dreszcze. Film pochodzi z kamery umieszczonej na przedniej szybie samochodu. Widzimy na nim, jak kobieta trzymająca transporter w rękach wsiada do taksówki. Początkowo podróż przebiega spokojnie, jednak w pewnym momencie, kot nieoczekiwanie wychodzi z klatki.

Zdezorientowane zwierzę energicznie zaczęło biegać po kokpicie. Mina kierowcy mówi sama za siebie. Wystraszony mężczyzna usiłował kontrolować sytuację mającą miejsce w samochodzie, jednocześnie skupiając się na drodze. Ponadto widzimy, że na dworze jest śnieg, co dodatkowo może wiązać się z utrudnionymi warunkami drogowymi.

W dalszej części widzimy, jak właścicielka próbuje złapać kota. Została zmuszona przez zwierzę do wymachiwania rękami tuż przy głowie kierowcy. Przez całą sytuację na twarzy kierowcy rysował się niepokój i strach. Ostatecznie pasażerce udało się złapać pupila i zamknąć go w transporterze. Strach pomyśleć, jaki mógł być skutek ucieczki zwierzęcia, gdyby kierowcy nie udało się utrzymać panowania nad samochodem.

Nagranie z samochodu taksówkarza możecie zobaczyć poniżej:

Jak prawidłowo przewozić koty?

Nagłe hamowanie czy liczne manewry wykonywane przez kierowcę mogę zdezorientować i zestresować zwierzę, które następnie w nerwach może stanowić niebezpieczeństwo, dlatego w trakcie jazdy należy korzystać z transportera. Warto, aby był dostosowany do wielkości kota i nie krępował jego ruchów. Dodatkowym atutem jest możliwość przypięcia klatki pasami, co zapewni jego stabilne położenie, nawet podczas hamowania.

Jeżeli zwierzę czeka pierwsza podróż w transporterze, warto przyzwyczaić je do klatki. Można postawić transporter w pokoju, włożyć do niego ulubiony kocyk lub zabawkę, aby kot oswoił się z przebywaniem w środku. W przypadku choroby lokomocyjnej lub dużego stresu warto udać się do weterynarza, który poleci odpowiednie leki.

Ponadto, udając się na przejażdżkę z kotem, należy pamiętać o zabraniu ze sobą podkładów i chusteczek, które ułatwią nam zachowanie czystości w aucie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: wiemy.to, koty.pl

Tagi: Kot