Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kot miał wiele na sumieniu. Został aresztowany
Monika Krupska
Monika Krupska 15.05.2021 02:00

Kot miał wiele na sumieniu. Został aresztowany

kot zatrzymany
twitter/Policía Nacional

Biało-rudy kot został zatrzymany przez strażników w momencie popełniania przestępstwa. Mruczek miał wiele na sumieniu, a raczej jego właściciel. Ktoś zatrudnił zwierzę do przemycania narkotyków w więzieniu.

Sytuacja miała miejsce w więzieniu Nueva Esperanza w Panamie. Miesiąc temu, 16 kwietnia kot próbował dostarczyć narkotyki pod wskazany mu adres. Został przyłapany na gorącym uczynku!

Kot próbował przemycić narkotyki

Więźniowie odsiadujący wyroki i ich rodzina próbują różnych sztuczek, aby przechytrzyć strażników. Zakazane substancje umieszczają w chlebie, szynce, butelce coli, a nawet w paście do zębów. Chcąc dostarczyć towar pod wskazany adres często próbują dziwnych metod. Jedną z nich jest zatrudnianie zwierząt do przemycania ich za nich.

Kolejna sytuacja nielegalnego przemytu towaru miała miejsce w więzieniu Nueva Esperanza, gdzie wyroki odsiaduje ponad 1700 skazanych. Ktoś za pomocą kota próbował przemycić sporą ilość narkotyków m.in. kokainę i marihuanę. Dwie spore paczki zostały przyczepione do tułowia czworonoga. Ktoś natrudził się, aby kot nie zgubił pakunku, jednak strażnicy wypatrzyli przemytnika.

Po złapaniu kota, co podobno nie było takie proste, został on zatrzymany. Funkcjonariusze pochwalili się akcją w sieci, a internauci okrzyknęli kota „narcogato", czyli "kocim przemytnikiem narkotyków".

Mruczek trafił do schroniska dla zwierząt, gdzie będzie oczekiwać na nowy dom. Można powiedzieć, że też dostał wyrok, jednak jeśli tylko znajdzie się ktoś, kto pokocha zwierzę, ten szybko się zakończy.

Zobacz zdjęcia:

Więźniowie często wykorzystują zwierzęta do przemycenia narkotyków, tajnych informacji czy... telefonów komórkowych. Niedawno informowaliśmy Was o gołębiu, który został oskarżony o szpiegostwo! Zwierzę wleciało na terytorium Indii z Pakistanu z przyczepioną do nogi karteczką z ciągiem cyfr. Innym razem też gołąb próbował przemycić osadzonym marihuanę i kokainę do więzienia La Reforma w San Rafael de Alajuela. Z kolei w 2019 roku pewien kot chciał dostarczyć za mury telefony komórkowe i ładowarki.

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Schronisko Kot