Swiatzwierzat.pl
Viktor Forgacs/unsplash

unsplash/Viktor Forgacs

Gołąb trafił do aresztu. Podejrzany jest o szpiegostwo

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Straż graniczna w Pendżabie zażądała od policji wszczęcia sprawy kryminalnej przeciw gołębiowi, który wleciał na terytorium Indii z Pakistanu - poinformowała agencja Press Trust of India (PTI). Ptak miał przywiązaną do nogi karteczkę z ciągiem cyfr. Trafił do aresztu.

Gołąb miał przelecieć przez granicę między Pakistanem a Indiami. Następnie przysiadł obok funkcjonariusza straży granicznej na posterunku Rorawala, w Pendżabie. Ptak został natychmiastowo zatrzymany.

Gołąb trafił do aresztu

Teraz funkcjonariusze próbują rozczytać informacje znajdującą się na karteczce. Jak podaje agencja PTI, numer może być "kodem lub numerem telefonu do właściciela".

Gołąb przebywa obecnie w areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy. Straż graniczna domaga się zarejestrowania sprawy przeciwko ptakowi i wszczęcia śledztwa. W dokumencie znalazł się m.in. rysopis białego gołębia o czarnej głowie, który wleciał w głąb terytorium Indii na odległość 500 metrów.

- Jako że gołąb jest ptakiem, nie wiem, czy sprawa może być zarejestrowana przeciw niemu - powiedział agencji PTI oficer Dhruv Dahiya z miejscowej policji. - Ale zasięgniemy opinii prawnej ekspertów w tej sprawie - zapewnił.

Policja

Dwa mastify zagryzły mężczyznę. Są wyniki sekcji zwłok

CZYTAJ DALEJ

Inne gołębie

Gołębie często wykorzystywane są do przemycania informacji czy paczek. Pod koniec maja 2020 roku pochwycono innego gołębia z "zakodowaną wiadomością" na obrączce w okolicy wioski Manyari, w dystrykcie Kathua, na terytorium związkowym Dżammu i Kaszmir. Zdaniem indyjskich funkcjonariuszy Pakistan trenuje gołębie do przenoszenia zakodowanych informacji przez granicę.

Z kolei w 2017 roku media rozpisywały się o gołębiu próbującym przemycić narkotyki! Ptak miał je przyczepione do grzbietu. Został schwytany w Kuwejcie, w okolicy przejścia granicznego z Irakiem.

O dalszych losach gołębia, który przebywa obecnie w areszcie będziemy informować.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >
youtube/SaveAFox

Inne zwierzęta

Tak śmieją się listy. Ich chichot jest hitem w sieci, obejrzało go pond 56 mln osób

Czytaj więcej >