Swiatzwierzat.pl
Lusia

OTOZ Animals

Kolejny sukces inspektorów OTOZ Animals. Zerwali suczkę z 50 cm łańcucha, nadali jej imię Lusia

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Inspektorzy OTOZ Animals poinformowali o kolejnej kontroli ws. zaniedbanych zwierząt domowych. Tym razem pospieszyli z pomocą około 5-letniej suczce, która uwięziona była na zaledwie pół metrowej uwięzi. Jednakże, tym, co zszokowało ich najbardziej, była lekceważąca i wulgarna postawa właścicielki psa.

Członkowie organizacji prozwierzęcych nie ustają w walce o zrywanie łańcuchów i zwracanie zwierzętom należytej wolności i swobody. Sądząc po dramatycznych wpisach publikowanych na mediach społecznościowych, każda interwencja kończącą się ratowaniem stworzenia w potrzebie, jest dla nich szczęściem na wagę złota.

Tym razem odnieśli wielki sukces, oswobadzając z uwięzi niewielkich rozmiarów suczkę, której opiekunka nie miała sobie nic do zarzucenia.

Więziła suczkę na krótkim łańcuchu, nie mogła nawet dosięgnąć miski

Inspektorzy OTOZ Animals Inspektorat Warszawa pojechali na interwencje z zamiarem uświadomienia właścicielowi, że istnieje w Polsce minimalna długość łańcucha, jak również fakt, że pies z tego łańcucha musi być spuszczany. Na miejscu zastali kolejny psi dramat.

Kundelek trzymany był na 50 centymetrowym łańcuchu. W akcie desperacji robił podkopy w ziemi, by dosięgnąć miski z wodą. Niestety, stała ona zbyt daleko.

- Spała na ziemi, nie miała możliwości jakiegokolwiek schronienia. W przeszłości rodziła wielokrotnie... - wyjaśnili aktywiści, dodając, że w ich opinii jest to "czysty sadyzm".

Niewzruszona właścicielka zwierzęcia zdawała się nie dostrzegać winy w swoim zachowaniu. Twierdziła, że pies ma jedzenie, wodę i to powinno mu wystarczyć. Oczekiwała od niego, że w zamian stanie się "żywym alarmem". Nie interesowało jej nic, poza tym, kto zgłosił podejrzenie znęcania się nad zwierzęciem.

Drapieżnik

Na fotografii kryje się groźny drapieżnik. Tylko nielicznym osobom udaje się go wypatrzeć

CZYTAJ DALEJ

Lusia nigdy nie zaznała miłości

Jak wynika z relacji z przeprowadzonej interwencji, na pytanie członków OTOZ Animals, czy psu bywa okazywana czułość i troska, czy jest przytulany, opiekunka zwierzęcia zareagowała oburzeniem.

- Mam małe dziecko w domu. Naniosę sierści do domu. Co to za głupie pytania?! - miała odpowiedzieć.

Potwierdzeniem przykrej prawdy było zachowanie przestraszonej suni. Nie przestawała przytulać się do inspektorki, była niezwykle spragniona bliskości. Brak lojalności ze strony skrzywdzonego czworonoga był punktem zapalnym. W pewnym momencie właścicielka nie wytrzymała presji, z jej ust padły siarczyste przekleństwa.

- Bierzcie tego psa i wyp.... z mojej działki! - miała wykrzykiwać w stronę inspektorów.

Nie chcąc wdawać się w zbędne dyskusje, wybawiciele odebrali suczkę i przewieźli ją do schroniska. Odtąd psinka nosi nowe imię - Lusia.

Teraz wolontariusze i pracownicy zwracają się z prośbą o wsparcie dla nowej podopiecznej. Muszą opłacić bieżące koszty - badania krwi, opiekę weterynaryjną i odrobaczanie. Ponadto, suczkę czeka sterylizacja. Zachęcamy do wpłacenia choćby złotówki na zbiórkę poświęconą Lusi. Osoby zainteresowane adopcją psinki odsyłamy do organizacji.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >