Swiatzwierzat.pl
swiatzwierzat-2

twitter/NEXTA

Kolejny dowód na barbarzyństwo Rosjan. Spalili stadninę koni, żaden się nie uratował

22 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W Siewierodoniecku trwają zaciekłe walki o kontrolę nad miastem. W wyniku nieustannego ostrzału i bombardowania życie straciły konie z klubu jeździeckiego "Wirtuoz". Na Facebooku zamieszczono post wraz z fotografiami zwierząt, które zginęły w ataku.

Nie cichną echa brutalnych zbrodni, jakich dopuścili się rosyjscy żołnierze podczas inwazji na Ukrainę. Jak informuje agencja Ukrinform prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że sytuacja w obwodzie ługańskim jest bardzo ciężka, gdyż wojska rosyjskie nasiliły ofensywę mającą na celu wyparcie sił ukraińskich z kluczowych rejonów.

Z najnowszych informacji wynika, że w tymże rejonie miała miejsce kolejna zbrodnia wojska Władimira Putina. Jej ofiarami padły zwierzęta zamieszkujące stadninę koni klubu jeździeckiego w Siewierodoniecku.

Rosjanie zbombardowali stadninę koni

W wiosce Metelkine niedaleko Siewierodoniecka rosyjscy okupanci sieją zatrważające zniszczenie i horror. Ich bomby spadły na ośrodek jeździecki, w którym mieścił się klub "Wirtuoz".

Stadnina koni, będąca popularnym miejscem zarówno wśród początkujących, jak i zawodowych jeźdźców oraz mieszkańców obwodu ługańskiego, została doszczętnie zniszczona. Budynek zajął się ogniem. Wewnątrz znajdowały się konie, których nie udało się wywieźć na czas.

Zdjęcie ilustracyjne

Przyłapali 54-latka na biciu psa podczas spaceru. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie

CZYTAJ DALEJ

Wszystkie konie zostały spalone żywcem

W oparciu o wpis dziennikarza Denisa Kazansky'ego na Telegramie, niezależny białoruski portal informacyjny "Nexta" przekazał, że żadnemu zwierzęciu nie udało się uciec. Płonący budynek stał się śmiertelną pułapką dla przebywających w środku koni. Wszystkie z nich poniosły tragiczną śmierć.

- Nigdy nie przestanę się dziwić – co to za pie****** bestie przyjechali na Ukrainę. Kilka miesięcy temu ludzie żyli w Metelkinie cichym, spokojnym życiem, jeździli na koniach, budowali gospodarstwo – napisał dziennikarz, sugerując, że atak na stadninę jest formą zemsty Rosjan za wyrażenie poparcia dla Ukrainy przez Stany Zjednoczone.

Informacja o bestialskim ataku na stadninę oraz śmierci zwierząt obiegła media społecznościowe. Na profilu jednej z Ukrainek pojawił się wpis zawierający zdjęcia wszystkich podopiecznych klubu jeździeckiego "Wirtuoz", którzy zginęli podczas bombardowania.

- Życie tych koni było o wiele bardziej wartościowe niż 10 orków. Orkowie nie mają szacunku dla żadnych żywych istot - napisał jeden z internautów.

- Nigdy nie wybaczymy Rosji tego okrucieństwa. Agresorzy muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za swoje zbrodnie - przysięgli przedstawiciele ukraińskiej organizacji prozwierzęcej UAnimals.

Przypomnijmy, że niemal identyczna sytuacja miała miejsce w marcu w miejscowości Hostomel pod Kijowem. Wówczas rosyjscy okupanci spalili stajnie wraz z końmi. Większość zwierząt została spalona żywcem. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: twitter/NEXTA

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Protest w centrum Warszawy. Koniec z mordowaniem zwierząt dla Louis Vuitton

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Czy ryby czują ból? Trzymanie karpi bez wody jest przestępstwem

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Imię dla świnki morskiej - wyjątkowe propozycje dla samca i samiczki

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jaki ptak widnieje w godle Polski? To skomplikowane

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Imię dla papugi. Oryginalne propozycje dla pierzastych przyjaciół - ptasich samców i samiczek

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Dynia dla leśnych zwierząt? Uwaga na szkodliwy fake news

Czytaj więcej >