Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kuriozalna sytuacja w Zaporożu. Koza wysadziła w powietrze rosyjskich okupantów
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 21.06.2022 17:48

Kuriozalna sytuacja w Zaporożu. Koza wysadziła w powietrze rosyjskich okupantów

Koza
AFP/EAST NEWS, pixabay/klimkin

W okupowanym przez Rosjan Zaporożu miał miejsce kuriozalny incydent. Do szpitala we wsi Kinski Rozdory przybiegła koza z sąsiedniego gospodarstwa i wysadziła w powietrze rosyjskich okupantów. Co najmniej kilku Rosjan zostało poważnie rannych.

Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że wojna to ogromne zło, przynoszące śmierć, kalectwo, bezmiar cierpienia i wiele życiowych tragedii, a jednocześnie źródło kuriozalnych historii. Absurdalne pomyłki, zbiegi okoliczności czy niefortunne przebiegi konfliktów sprawiają, że nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać.

Koza uruchomiła pułapkę zastawioną przez rosyjskie wojsko

Według Centralnej Agencji Wywiadowczej Ministerstwa Obrony Ukrainy jedna z wprost karykaturalnych sytuacji rozegrała się niedawno na okupowanym przez Rosjan ukraińskim Zaporożu. Jednostka agresorów, licząca około 40 żołnierzy, rozstawiła się na terenie miejscowego szpitala.

Zajęcie placówki medycznej poprzedzało rozłożenie pułapki dookoła budynku w postaci ładunków wybuchowych. Miała ona odstraszyć potencjalnych nieprzyjaciół. Okazuje się, że okupanci pożałowali tej taktyki po tym, jak do szpitala trafiła koza z sąsiedniego gospodarstwa.

Zwierzę najwyraźniej zabłądziło i przestraszone chaotycznie poruszało się po okolicy. Traf sprawił, że przypadkowo "zneutralizowała" kilka z materiałów wybuchowych. W rezultacie wybuchła reakcja łańcuchowa. Eksplozja dosięgła kilku rosyjskich żołnierzy, którzy zostali poważnie ranni. Jak podała "Ukraińska Prawda", wojskowi mieli ucierpieć w różnym stopniu. Tymczasem los kozy do zadań specjalnych pozostaje nieznany.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Ukraińska Prawda