Swiatzwierzat.pl
Koza

AFP/EAST NEWS, pixabay/klimkin

Kuriozalna sytuacja w Zaporożu. Koza wysadziła w powietrze rosyjskich okupantów

21 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W okupowanym przez Rosjan Zaporożu miał miejsce kuriozalny incydent. Do szpitala we wsi Kinski Rozdory przybiegła koza z sąsiedniego gospodarstwa i wysadziła w powietrze rosyjskich okupantów. Co najmniej kilku Rosjan zostało poważnie rannych.

Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że wojna to ogromne zło, przynoszące śmierć, kalectwo, bezmiar cierpienia i wiele życiowych tragedii, a jednocześnie źródło kuriozalnych historii. Absurdalne pomyłki, zbiegi okoliczności czy niefortunne przebiegi konfliktów sprawiają, że nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać.

Koza uruchomiła pułapkę zastawioną przez rosyjskie wojsko

Według Centralnej Agencji Wywiadowczej Ministerstwa Obrony Ukrainy jedna z wprost karykaturalnych sytuacji rozegrała się niedawno na okupowanym przez Rosjan ukraińskim Zaporożu. Jednostka agresorów, licząca około 40 żołnierzy, rozstawiła się na terenie miejscowego szpitala.

Zajęcie placówki medycznej poprzedzało rozłożenie pułapki dookoła budynku w postaci ładunków wybuchowych. Miała ona odstraszyć potencjalnych nieprzyjaciół. Okazuje się, że okupanci pożałowali tej taktyki po tym, jak do szpitala trafiła koza z sąsiedniego gospodarstwa.

rudy kot

Właściciel pokazał, co robi jego kot, gdy jest głodny. Wideo rozkłada wszystkich na łopatki

CZYTAJ DALEJ

Zwierzę najwyraźniej zabłądziło i przestraszone chaotycznie poruszało się po okolicy. Traf sprawił, że przypadkowo "zneutralizowała" kilka z materiałów wybuchowych. W rezultacie wybuchła reakcja łańcuchowa. Eksplozja dosięgła kilku rosyjskich żołnierzy, którzy zostali poważnie ranni.

Jak podała "Ukraińska Prawda", wojskowi mieli ucierpieć w różnym stopniu. Tymczasem los kozy do zadań specjalnych pozostaje nieznany.

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Ukraińska Prawda

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >