Swiatzwierzat.pl
Pies na posterunku

CHIPPEWA FALLS POLICE DEPARTMENT

Zaginiony pies czeka na komisariacie na swojego właściciela. Teraz myśli, że tam pracuje

20 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Zaginiony pies zgubił opiekuna. Czworonóg trafił na posterunek, ale zamiast grzecznie czekać na swojego człowieka, przeszedł płynnie z roli zaginionego do stróża prawa i porządku. Teraz myśli, że tam pracuje.

Funkcjonariusze policji w miejscowości Chippewa Falls w stanie Wisconsin przyjęli niespodziewanego gościa – kudłatego psa, który zgubił swojego opiekuna. Wcześniej został dostrzeżony przez przypadkowego przechodnia, który powiadomił odpowiednie służby.

Pies wygryzł policjantów z roboty

Pupil o kudłatym futerku szwendał się po okolicy, gdzie w zasięgu wzroku nie było żadnego człowieka. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo i opiekę pod nieobecność właściciela, funkcjonariusze przewieźli go na najbliższy posterunek.

Na miejscu ustalono, że sympatyczny piesek ma na imię Tate. Policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania osoby, do której należy uroczy jegomość, a w tym czasie czworonóg zwiedzał komisariat i witał się z resztą pracowników. Na tym jednak się nie skończyło.

scale (17)
BeFunky-collagew3hrbs - 2022-06-20T183605.995

Lisek biegał z kartonem na głowie, sam poprosił o pomoc. Historia z happy endem

CZYTAJ DALEJ

Podczas gdy policjanci wykonywali swoje obowiązki, piesek postanowił wyręczyć ich w witaniu gości. Tate stanął na tylnych łapach i delikatnie położył przednie na blacie. Najwyraźniej chciał mieć oko na wszystkie osoby wchodzące do budynku.

Chociaż większość zwierzaków byłaby zaniepokojona zniknięciem swoich opiekunów, Tate stanowił wyjątek. Pies w ogóle nie przejął się całą sytuacją. Zamiast wyć i rozpaczać z tęsknoty, postanowił udowodnić wszystkim, jaki jest odważny i przy okazji sprawdzić się w roli czworonożnego oficera.

null

scale (16)

Amerykański stróż prawa

Przez cały okres przebywania na komisariacie Tate pozostawał w pełni dyspozycyjny i gotowy przyjąć wszelkie zgłoszenia. Naturalnie wszyscy pracownicy momentalnie go pokochali.

Pomimo widocznej chęci Tate'a do przyłączenia się do amerykańskiej policji, w końcu nie dostał odznaki. To nie jedyna "zła" wiadomość.

- Pies został zwrócony właścicielowi - przyznał rzecznik policji z Chippewa Falls, dodając, wspaniale było go mieć za współpracownika.

Zwierzak wrócił do rodzinnego domu, spełniwszy marzenie o zostaniu czworonożnym funkcjonariuszem - chociaż przez jeden dzień! Do dziś nie wiadomo, czy człowiek zgubił psa czy pies człowieka, ale cała sprawa skończyła się dobrze.

scale (18)
Szczeniak

Słodkie psiaki są słodkie

Pieski potrafią być przeurocze

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The dodo

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Jak rozpoznać, czy szczeniak wyrośnie na dużego psa? Fakty i mity

Czytaj więcej >
sierść psa

Psy

Dlaczego mokra sierść psa brzydko pachnie? Odpowiedź może zaskoczyć, przyczyn jest kilka

Czytaj więcej >

Psy

Odwodnienie u psa. Uważaj na te objawy

Czytaj więcej >

Psy

Jakie owoce dla psa są najzdrowsze? Jakich nie podawać?

Czytaj więcej >

Psy

Jak schłodzić psa? Podpowiadamy, jak chronić go przed udarem

Czytaj więcej >

Psy

Po czym poznać, że pies umiera? 10 objawów nadchodzącej śmierci

Czytaj więcej >