Swiatzwierzat.pl
Jeżozwierz

pixabay/analogicus

Kolczasty terrorysta zastraszył mieszkańców Bielska Podlaskiego. Został schwytany na plebanii

28 Września 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Na mieszkańców Bielska Podlaskiego padł blady strach. Od kilkunastu dni w centrum miasta grasowało groźne, egzotyczne zwierzę. W końcu do akcji ruszyli wolontariusze białostockiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Nie obyło się bez obrażeń ciała.

W województwie podlaskim zapanowała trwoga. Na ulicach jednej z miejscowości widziany był jeżozwierz. Przez długi czas pozostawał nieuchwytny.

Egzotyczne zwierzę zastraszyło mieszkańców

Nie wiadomo, skąd to niebezpieczne stworzenie znalazło się na ulicach Bielska, gdyż jeżozwierze nie występują naturalnie w naszym klimacie. Nie można jednak wykluczyć możliwości, że uciekło z prywatnej hodowli.

Dotychczas jeżozwierz pojawiał się w wielu lokalizacjach m.in. przy moście Danuty Siedzikówny "Inki" obok Glazura, w parku Króla Aleksandra Jagiellończyka czy w okolicach dworca. Po wielu dniach bezowocnych poszukiwań wreszcie został zaobserwowany nocą z niedzieli na poniedziałek.

Groźny zwierz kręcił się w pobliżu plebanii przy bazylice. Finalnie został zagoniony do piwnicy. Na miejsce wezwano policję oraz straż pożarną. W akcji wzięli udział również przedstawiciele Towarzystwa Ochrony Zwierząt z Białegostoku.

Zdjęcie ilustracyjne

Jak zginęła wilczyca z Daleszyc? Sekcja zwłok rozwiała wszelkie wątpliwości

CZYTAJ DALEJ

Jeżozwierz strzelał w wolontariuszy kolcami

Starcie z niesfornym zwierzakiem należała do jednych z najtrudniejszych interwencji w karierze dzielnych wolontariuszy z Białegostoku. Jak relacjonują, grasownik okazał się być zadziwiająco groźnym drapieżnikiem. Nie miał zamiaru poddać się bez walki.

Na próbę złapania go do specjalnej klatki, jeżozwierz postanowił zaatakować. Skakał, miotał się, uciekał i strzelał kolcami w wolontariuszy.

Specjalnie stawałam na skrzynkach, żeby kolce nie sięgały twarzy – mówi jedna z wolontariuszek TOZ w rozmowie z "TVP".

Wbrew temu, co twierdzą niektórzy naukowcy, jeżozwierze jednak potrafią kolcami strzelać i to na spore odległości. Ich długość może sięgnąć nawet 30 centymetrów. Kolce latały w powietrzu jak strzały, raniąc ratowników.

- W pewnym momencie zauważyłem, że u koleżanki noga jest cała w kolcach jak kaktus. Spod nogawki zaczęła jej wyciekać krew – relacjonuje druga z kobiet.

Ostatecznie po tym, jak zwierzę narobiło rabanu w kościelnej plebanii, misja zakończyła się sukcesem. Jeżozwierz został schwytany w klatkę, a następnie przetransportowany do siedziby TOZ. Wolontariusze wciąż czekają na zgłoszenie się jego właściciela.

Zobacz nagranie:

Źródło: bielsk.eu

Jak dobrze znasz mieszkańców sawanny? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jak długo lwy są w stanie przetrwać bez wody?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >