Swiatzwierzat.pl

Facebook.com @NewsnerPolska

Niezwykła historia Davida, który w dżungli odnalazł porzucona istotę i dał jej drugie życie

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Emil Hoff

David dzieli swoje życie między dwa kraje po dwóch stronach Atlantyku. Na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii, a w interesach wybiera się do Brazylii. Tam pływa na swej łodzi wzdłuż Amazonki, rozwożąc ludzi i towary. Nie spodziewał się, że pewnego dnia na wyspie pośrodku rzeki odnajdzie prawdziwy skarb.

Nie była to jednak skrzynia pirackiego złota. W pewnym momencie, płynąc po Amazonce, David dostrzegł kątem oka cień, przesuwający się plaży na jednej z bezludnych wysepek pośrodku nurtu wielkiej rzeki.

Skarb na bezludnej wyspie

David niemal nieustannie kręci wszystko, co robi w czasie swoich wypraw do Amazonii. Dlatego też miał gotową kamerę, gdy postanowił sprawdzić, co też za cień może krążyć po bezludnej wysepce. Swoje odkrycie nagrał i pokazał internautom, wprawiając ich w zdumienie, złość i zachwyt.

Cieniem, który krążył po wyspie, była suczka! Całkiem sama, skrajnie wychudzona i czarna jak noc suczka podbiegła do Davida, gdy tylko wysiadł z łodzi na plażę. Psina była ufna, wyraźnie stęskniona do ludzi - i wygłodzona.

Suczka skazana na śmierć?

David nie wahał się ani chwili. Wziął suczkę na łódź i podał jej pierwszy od prawdopodobnie wielu dni posiłek. Nagrał, jak suczka pałaszuje z miski, aż trzęsą jej się uszy.

Nie wiadomo, jak długo suczka przebywała na bezludnej wyspie ani jak tam trafiła. Możliwe, że uciekła swym poprzednim właścicielom i jakoś sama dostała się do dżungli. Ponieważ jednak psina kiepsko pływa, bardziej prawdopodobne jest, że została porzucona. Ktoś specjalnie zostawił ją na bezludnej wyspie i odpłynął, skazując na śmierć z głodu.

Nowe imię i nowe życie

David jednak dał suczce nową szansę i nowe życie. Nazwał ją Negrita, czyli Czarnulka, i postanowił adoptować. Wiele czasu zajęło mu załatwienie wszystkich formalności, w końcu jednak odkarmiona i gruntownie przebadana Negrita poleciała razem z Davidem do Europy.

Mężczyzna nagrał kilka filmów, ukazujących, jak zmieniło się życie Negrity w nowym kraju. Suczka nabrała masy ciała, spędza dnie na zabawie i poznawaniu innych psów, uczy się pływać.

Internauci wzruszeni historia Davida i Negrity

Historia Davida i Negrity oczarowała internautów. Filmik ukazujący koleje ich niezwykłej przyjaźni opublikowany został z polskimi napisami na Facebooku popularnego portalu Newsner Polska. W komentarzach internauci zachwycają się sercem, jakie David okazał potrzebującej suczce.

- Właśnie takich ludzi potrzebuje świat - pisze jedna z internautek. - O wielkim sercu, którzy reagują, gdy widzą cierpienie.

- Wielki szacunek dla pana, bardzo się wzruszyłam, gdy zobaczyłam tak wygłodzoną psinkę! - czytamy w innym komentarzu.

- Pan się zachował jak trzeba, ale co z tymi, którzy zostawili suczkę samą na wyspie? Człowiek to wilk w ludzkiej skórze.... - oburza się kolejny komentujący.

Zobaczcie niezwykłe wideo, które podbiło serca internautów:

Źródło: Facebook.com @NewsnerPolska

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Pozostałe

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
Czytaj więcej >
Emil Hoff

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek i artykułów (w prasie i sieci), influencer wołacza. Redaktor swiatzwierzat.pl. Team koty. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]