Swiatzwierzat.pl

INSTAGRAM/KTBIRD77

Kobieta rusza na poszukiwania rodziny zagubionego kotka. Trudno uwierzyć, gdzie ją odnalazła

14 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Mały, zagubiony kotek pojawił się jakby znikąd na środku ulicy, którą przejeżdżała Katie Long. Głośno miauczał, a jego mamy nie było w zasięgu wzroku. Wydawać by się mogło, że zwierzak popsuł kobiecie plany. Tymczasem wydarzyło się, coś zupełnie innego.

Zdarza się, że bezpańskie psy czy koty pojawiają się w naszych życiach dziełem przypadku, kiedy zarówno człowiek, jak i zwierzę najbardziej potrzebuje bliskości. Nie sposób stwierdzić, czy wówczas można mówić o przeznaczeniu, jednak sytuacja, jaka rozegrała się w Stanach Zjednoczonych rozbudza nadzieję, że za nieplanowanymi spotkaniami może stać siła wyższa.

Maleńki kotek rozdzielił się ze swoją rodziną

Katie Long wracała z weekendowego wypadu do Mountain View w stanie Arkansas, kiedy zauważyła niewielkich rozmiarów zwierzątko na środku drogi. Kobieta zatrzymała pojazd i przez dłuższą chwilę przyglądała mu się z niedowierzaniem. Na asfalcie stał przestraszony i przemoczony do cna kotek.

Long z początku myślała, że w pobliżu może czaić się matka zwierzęcia, jednak po dokładnym rozejrzeniu się dookoła uznała, że kilkutygodniowy mruczek został całkiem sam. Biedaczek nie wiedział, gdzie ma się podziać, dlatego w akcie desperacji walczył o uwagę obcej osoby.

scale (12)

- Chodziliśmy dookoła, próbując znaleźć jego mamę, ale bez powodzenia – powiedziała Long w rozmowie z "The Dodo". - Kiedy go postawiłam na ziemię, wracał do mnie z płaczem… przez co sama płakałam.

Kobieta zdawała sobie sprawę z tego, że pozostawienie malca pośrodku ulicy jest równoznaczne ze skazaniem go na chorobę lub, co gorsza, śmierć głodową czy pod kołami nadjeżdżającego samochodu. Zabrała go więc ze sobą do samochodu i skierowała się do najbliższego sklepu, by rozpytać okolicznych mieszkańców o właściciela zwierzęcia.

scale (13)

Amerykanka zaczepiła ludzi jedzących lunch przed sklepem, ale niestety nikt nie wiedział nic na temat nowo narodzonych kociąt w okolicy.

- Wszyscy patrzyli na mnie, jakbym była szalona - wspomina kobieta. Mijały kolejne godziny, a Long powoli zaczynała godzić się z faktem, że prawdopodobnie będzie musiała podrzucić kociaka do miejscowego schroniska dla zwierząt. Już prawie straciła nadzieję, ale wtem kątem oka dostrzegła mężczyznę idącego do skrzynki pocztowej. Był jej ostatnią nadzieją.

Zwierzątko doczekało się szczęśliwego zakończenia

Long czym prędzej wybiegła z samochodu i zawołała obcego mężczyznę, przytulając do klatki piersiowej małego kociaka. Był wyraźnie zdziwiony widokiem zwierzęcia, ale na szczęście szybko połączył fakty.

- Zapytałam go, czy ma pojęcie, gdzie jest jej rodzina. A on powiedział: „O tak, myślę, że kot Billa właśnie miał kocięta!" - powiedziała opiekunka zagubionego pupila. Kobieta pojechała pod wskazany adres, gdzie na podwórku ujrzała trzy dachowce. Jeden z nich wyglądał bardzo podobnie do kociątka spotkanego na ulicy, dlatego istniało duże prawdopodobieństwo, że to właśnie on może być jego matką.

Jak się okazało, przypuszczenia Long się potwierdziły. Malec natychmiast podbiegł do dorosłej kotki, a ta była wyraźnie szczęśliwa, że ​​jej dziecko wróciło do domu. Od razu zaczęła je myć oraz karmić. Wkrótce potem Katie opuściła posesję z łzami w oczach i uśmiechem na ustach, ciesząc się, że misja znalezienia kociej rodziny zakończyła się sukcesem.

scale (14)

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

Źródło: The Dodo

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Odnaleźli zaginioną 25-letnią kotkę po dwóch latach rozłąki. Jej reakcja na właścicieli wywołuje łzy
Czytaj więcej >

Koty

Niewidomy kot przytula każdego, kogo spotka. Marzy tylko o kochającej rodzinie
Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego źrenice kociego oka zmieniają kształt? Można się mocno zdziwić
Czytaj więcej >

Koty

Kotek podąża za każdym, kogo spotka. Na jego obróżce znajduje się ważny apel
Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot cierpliwie czekał na ławce, żeby ktoś zwrócił na niego uwagę. Do czasu
Czytaj więcej >

Koty

Czekała na pociąg, nagle mignęło jej małe stworzenie na torach. W akcji specjalne służby, musieli je ocalić
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Koty

Koty

Kamila Sabatowska

Przygarnęli kotkę, która dopiero co została mamą. Zerknęli na łapki kociąt i przetarli oczy ze zdziwienia
Czytaj więcej >
Koty

Kamila Sabatowska

Ile kotów potrafisz dostrzec na obrazku? To zagadka dla prawdziwych koneserów testów na spostrzegawczość
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Adoptowała 18-letnią kotkę, nie spodziewała się, że zwierzę odwdzięczy się w ten sposób
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Gdzie głaskać kota, aby sprawić mu największą przyjemność? Te miejsca zdecydowanie omijaj
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Rasy kotów z najpiękniejszymi oczami. Ich spojrzenie hipnotyzuje
Czytaj więcej >
Koty

Klaudia Piechocka

Wołasz kota po imieniu? Popełniasz znaczący błąd
Czytaj więcej >