Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Kobieta dokonała jednego na miliard odkrycia w kurniku. Gdyby nie zdjęcie, nikt by jej nie uwierzył
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 19.09.2022 12:57

Kobieta dokonała jednego na miliard odkrycia w kurniku. Gdyby nie zdjęcie, nikt by jej nie uwierzył

Kurnik
EAST NEWS

Holly Brown odkryła, że ​​jedna z kur mieszkająca w podwórkowym kurniku złożył niewiarygodnie rzadkie jajko. Zdjęcie wprawiło w osłupienie internautów, choć z pewnością w największym szoku była właścicielka kury, która je zniosła. 

Holly Brown z Kanady wyszła na podwórko, aby sprawdzić, co słychać u siedmiu kur żerujących przed domem. Wówczas jej uwagę przykuł okrągły przedmiot spoczywający na ziemi. Początkowo podejrzewała, że ​​to tylko zabawka, którą upuścił jej pies, ale prawda okazała się zadziwiająca.

Kura zniosła niezwykle rzadkie okrągłe jajko

Kobieta przypadkowo odkryła niesamowite jajko na ziemi obok kurnika stojącego na jej posesji. Jedna z kur dokonała niemalże niemożliwej rzeczy i zniosła prawie idealnie okrągłe jajko. Nie przypominało ono niczego, co Brown kiedykolwiek widziała.

- Na początku myślałam, że to piłka - przyznaje z rozbawieniem hodowczyni kur, cytowana przez serwis "The Dodo". - Kiedy ją podniosłam, ku mojemu zdziwieniu, zdałam sobie sprawę, że to jajko.

scale (59)

Nieoficjalne raporty określiły prawdopodobieństwo znalezienia okrągłego jajka jako jeden na miliard – nie jest to oczywiście oficjalna liczba, ale prawdopodobnie przybliżony wskaźnik rzadkości okrągłych jaj.

Hodowczyni drobiu opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia, ukazujące rzadką zdobycz oraz piłeczkę pingpongową.

scale (60)

Komentujący radzili kobiecie wystawić okaz na aukcję, gdyż jajko może być warte sporo sumę. Kim Broughton z Wielkiej Brytanii, która także znalazła okrągłe jajko w kurniku, była w stanie sprzedać je za 700 dolarów na eBayu.

Brown ​​nie ma jednak zamiaru rozstać się ze swoim cennym okrągłym jajkiem i planuje zachować je na pamiątkę.

scale (61)

- Uważam moje kurczaki za zwierzęta domowe. Codzienne oglądanie ich wybryków jest zabawne – powiedziała Brown.

scale (62)

Dlaczego jajka nie są okrągłe?

Jajka są bogatym źródłem substancji odżywczych. Zarówno białko jak i żółtko jajka są bogate w witaminy i minerały, żółtko zawiera także cholesterol, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Nic więc dziwnego, że stanowią one podstawowy składnik wielu potraw. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jajka mają owalny kształt. Różnią się one zawsze jedynie kolorem, wielkością czy chropowatością skorupki. Ale dlaczego nie są okrągłe? Dlatego, że kura nie ma przy sobie cyrkla? Absolutnie nie.

Eliptyczny kształt jajek sprawia, że jest ono bardziej wytrzymałe i odporne na pęknięcia, a ponadto uniemożliwia wypadnięcie z gniazda. Jajeczkami okrąglutkimi jak piłeczki pingpongowe mogą poszczycić się inne zwierzęta, np. niektóre gatunki żółwi.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo