Swiatzwierzat.pl
Kurnik

EAST NEWS

Kobieta dokonała jednego na miliard odkrycia w kurniku. Gdyby nie zdjęcie, nikt by jej nie uwierzył

19 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Holly Brown odkryła, że ​​jedna z kur mieszkająca w podwórkowym kurniku złożył niewiarygodnie rzadkie jajko. Zdjęcie wprawiło w osłupienie internautów, choć z pewnością w największym szoku była właścicielka kury, która je zniosła. 

Holly Brown z Kanady wyszła na podwórko, aby sprawdzić, co słychać u siedmiu kur żerujących przed domem. Wówczas jej uwagę przykuł okrągły przedmiot spoczywający na ziemi. Początkowo podejrzewała, że ​​to tylko zabawka, którą upuścił jej pies, ale prawda okazała się zadziwiająca.

Kura zniosła niezwykle rzadkie okrągłe jajko

Kobieta przypadkowo odkryła niesamowite jajko na ziemi obok kurnika stojącego na jej posesji. Jedna z kur dokonała niemalże niemożliwej rzeczy i zniosła prawie idealnie okrągłe jajko. Nie przypominało ono niczego, co Brown kiedykolwiek widziała.

- Na początku myślałam, że to piłka - przyznaje z rozbawieniem hodowczyni kur, cytowana przez serwis "The Dodo". - Kiedy ją podniosłam, ku mojemu zdziwieniu, zdałam sobie sprawę, że to jajko.

scale (59)

Nieoficjalne raporty określiły prawdopodobieństwo znalezienia okrągłego jajka jako jeden na miliard – nie jest to oczywiście oficjalna liczba, ale prawdopodobnie przybliżony wskaźnik rzadkości okrągłych jaj.

Filip Bobek EA

Filip Bobek pocieszany po bolesnej stracie. Aktor pożegnał futrzastego przyjaciela

CZYTAJ DALEJ

Hodowczyni drobiu opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia, ukazujące rzadką zdobycz oraz piłeczkę pingpongową.

scale (60)

Komentujący radzili kobiecie wystawić okaz na aukcję, gdyż jajko może być warte sporo sumę. Kim Broughton z Wielkiej Brytanii, która także znalazła okrągłe jajko w kurniku, była w stanie sprzedać je za 700 dolarów na eBayu.

Brown ​​nie ma jednak zamiaru rozstać się ze swoim cennym okrągłym jajkiem i planuje zachować je na pamiątkę.

scale (61)

- Uważam moje kurczaki za zwierzęta domowe. Codzienne oglądanie ich wybryków jest zabawne – powiedziała Brown.

scale (62)

Dlaczego jajka nie są okrągłe?

Jajka są bogatym źródłem substancji odżywczych. Zarówno białko jak i żółtko jajka są bogate w witaminy i minerały, żółtko zawiera także cholesterol, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Nic więc dziwnego, że stanowią one podstawowy składnik wielu potraw.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jajka mają owalny kształt. Różnią się one zawsze jedynie kolorem, wielkością czy chropowatością skorupki. Ale dlaczego nie są okrągłe? Dlatego, że kura nie ma przy sobie cyrkla? Absolutnie nie.

Eliptyczny kształt jajek sprawia, że jest ono bardziej wytrzymałe i odporne na pęknięcia, a ponadto uniemożliwia wypadnięcie z gniazda. Jajeczkami okrąglutkimi jak piłeczki pingpongowe mogą poszczycić się inne zwierzęta, np. niektóre gatunki żółwi.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pytony mogą połknąć prawie wszystko? Badacze nie dowierzali, przeprowadzając sekcję zwłok

Czytaj więcej >