Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kierowca omal nie rozbił auta, gdy po przedniej szybkie przebiegło niezwykłe stworzenie
Emil Hoff
Emil Hoff 19.08.2021 02:00

Kierowca omal nie rozbił auta, gdy po przedniej szybkie przebiegło niezwykłe stworzenie

BeFunky-collage - 2021-08-19T125314.179
YouTube.com @Dash Cam Owners Australia

To miał być spokojny powrót do domu po weekendzie. Mężczyzna jechał autem, rozmowa z kolegą toczyła się niemrawo. Było już późno i wszyscy najchętniej położyliby się do łóżek. W jednej chwili jednak spokojna jazda zmieniła się w koszmar.

Niezwykłe zdarzenie miało miejsce w Australii. Gdyby nie nagranie, uwiecznione przez kamerę samochodową, trudno byłoby uwierzyć w opowieść kierowcy o nagłym wtargnięciu do pojazdu budzącego dreszcze intruza!

Horror na szybie

Na wideo widzimy najpierw, jak samochód sunie w ciszy po jezdni. Nagle z prawego rogu kadru wyłania się ciemny kształt. Jest wielki, lekko owłosiony i ma osiem nóg. To ogromny pająk, który przebiega po przedniej szybie wozu!

Co gorsza, pająk nie przebiega po zewnętrznej stronie przedniej szyby. Stworzenie jest wewnątrz auta!

Pająk przechodzi wprost przed kamerą i znika z lewej strony. Już po chwili zauważa go kierowca auta i zaczyna krzyczeć. Zaskoczenie, strach, być może wrodzona lub wpojona niechęć do pająków - to wszystko mogło sprawić, że kierowca omal nie wpadł w poślizg i nie rozbił auta.

"Mogą zjeść was żywcem... tak jakby"

Wideo trafiło do Internetu i szybko zyskało dużą popularność. Wzbudziło też nieco kontrowersji. Osoby cierpiące na arachnofobię narzekają, że teraz będą miały koszmary, z kolei Australijczycy robią sobie żarty.

- To tylko młody pajączek, zaczekajcie, jak zobaczycie dorosłego! - żartuje jeden z internautów w komentarzu pod filmem opublikowanym na YouTube. - Takie pająki potrafią obezwładnić dorosłego mężczyzna i wciągnąć go w busz. Zostają po nim tylko kości!

W rzeczywistości pająki z rodziny spachaczowatych, w Australii nazywane huntsmanami, są niegroźne dla ludzi. Zdarza im się jednak napędzić stracha niejednemu, kto nagle odkryje na ścianie lub w kącie mieszkania pajęczaka wielkości dłoni dorosłego mężczyzny!

Zobaczcie niezwykłe nagranie z kamery samochodowej:

Źródło: YouTube.com @Dash Cam Owners Australia

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami