Swiatzwierzat.pl
Facebook, Rescue Dogs Rock NYC

Facebook, Rescue Dogs Rock NYC

Jego skóra przypominała kamień. Metamorfoza psa robi ogromne wrażenie

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Grinch, bo tak na imię otrzymał pies w momencie znalezienia był w opłakanym stanie. Jego skóra przypominała kamień. Pies bardziej wyglądał jak posąg, niż żywa istota. Osoby, które znalazły czworonoga nie były pewne, czy uda mu się przeżyć. Zaryzykowały. Zabrały go ze sobą, walcząc o jego życie.

Zwierzak był bardzo nieszczęśliwy, nie okazywał żadnego entuzjazmu. Został zabrany do lecznicy, ponieważ jego stan wymagał natychmiastowej pomocy.

Niezwykła przemiana

Ginchem zaopiekował się zespół Rescue Dogs Rocks. Pracownicy i wolontariusze nie byli w stanie stwierdzić, jakiej rasy jest ich nowy podopieczny. Spod kamienia w ogóle nie przebijało się futro zwierzaka. Widać było, że zwierzak bardzo cierpi i potrzebuje leczenia.

Pies nie tylko miał problem ze skórą, ale był także niedożywiony. Lata życia na ulicy mocno odbiły się na jego wyglądzie, ale i psychice. Pies był zrezygnowany, myślał, że wkrótce jego życie się zakończy. Weterynarze i pracownicy schroniska nie poddali się jednak. Postanowili zaszczepić w zwierzęciu radość życia.

pudel

Ukradła z firmy miliony i upozorowała własną śmierć. Zdradził ją jej własny pies

CZYTAJ DALEJ

Wraz z poprawą kondycji skóry, czworonóg powoli wracał do zdrowia. Wszyscy nie mogli uwierzyć w metamorfozę Grincha, który okazał się bardzo pięknym psem! Okazało się, że pod dziwnymi fałdami kamienia ukrywa się pies w typie owczarka. Kilka miesięcy później pies w ogóle nie przypominał dawnego siebie.

Choć Grinch był nieco wycofany, wszyscy wierzyli, że wkrótce otworzy się na ludzi. Aby pomóc mu uporać się z traumą, rozpoczęto poszukiwania nowego domu. Schronisko nie jest odpowiednim miejscem do życia dla zwierzaka. Każdy pies czy kot potrzebuje miłości i troski przez całą dobę, a to jest w stanie zapewnić tylko kochający dom.

Rescue Dogs Rocks wykonał kawał dobrej roboty przy Grinchu. Pies został wyrwany ze szponów śmierci, odzyskał wiarę w ludzi i dziś cieszy się życiem.

Zobaczcie jego niezwykłą metamorfozę!

Zobacz zdjęcie:

Tak zmienił się pies

Facebook, Rescue Dogs Rock NYC


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami
Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >