Swiatzwierzat.pl
MAKY_OREL

pixabay/MAKY_OREL

Mężczyzna włamał się na prywatny plac zabaw, pogryzł go pies, a teraz żąda odszkodowania

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Czy można zostać ukaranym za wyrządzenie krzywdy złodziejowi, który włamał się do naszego mieszkania? Wiele wskazuje na to, że tak! Ostatnio na jednym z forum na Facebooku pojawił się temat o bardzo zbliżonej tematyce. Zawinił człowiek, a został ukarany pies, który bronił własnego podwórka.

Niedawno w jednej z polskich miejscowości miała miejsce kuriozalna sytuacja. Pewna kobieta poprosiła o pomoc internautów, kiedy to odebrano jej psa, który pilnował swojego terenu.

Prywatny plac zabaw

A zaczęło się od... placu zabaw. Pewne małżeństwo na prywatnej posesji wybudowało plac zabaw dla swoich pociech. W okolicy nie było takich atrakcji dla dzieci, więc inni rodzice zaczęli włamywać się na teren. Przez ogrodzenie, prosto do celu. Rodzice z dziećmi pod pachami nie odpuszczali, nieustannie łamiąc zakaz. Ponieważ na prywatnym terenie mieszkał także pies, którego właścicielka określiła słowem "terytorialny", małżeństwo zdecydowało się na podwyższenie ogrodzenia.

Wydawało się, że wyższe ogrodzenie do prywatnej posesji pomoże małżeństwu uporać się z niechcianymi gośćmi. Niestety, tak się nie stało i kilka dni temu znów doszło do włamania.

- Podczas gdy my wyjechaliśmy na spacer, jeden z sąsiadów wraz z synem próbował wedrzeć się na posesję. Skończyło się na poważnej ranie szarpanej u ojca i dwóch złamanych rękach u syna (upuścił syna z murku, gdy nasz pies rzucił mu się na łydkę) - opisuje zdarzenie kobieta w sieci.

Na miejsce została wezwana policja i karetka, jednak to nie jest koniec tej historii. Włamywacz zażądał od rodziny odszkodowania. A mało tego, pies został odebrany małżeństwu!

pies

Ruszył start-up, który pomoże znaleźć Ci opiekę dla zwierząt domowych

CZYTAJ DALEJ

Odebranie psa

Karelski pies na niedźwiedzie został odebrany właścicielom. Osoba odbierająca zwierzaka, powiedziała opiekunom, że obrażenia ojca są na tyle poważne, że zwierzę musi zostać zabrane i przebadane. Jeśli behawiorysta wydałby negatywną ocenę o psie, ten miał zostać uśpiony.

- Jak mogę bronić mojego psa? Czy zapłacenie odszkodowania coś pomoże? Czy dostarczenie dokumentów ze szkoleń psa da jakąś szansę? - pytała kobieta na forum.

Okazało się, że karelski pies posiadał wszystkie szczepienia, a także testy psychiczne! Właściciele doskonale wiedzieli, jakiego zwierzaka mają pod opieką, stąd już wcześniej dbali o jego wychowanie.

Powrót psa do domu

Wielu internautów stanęło murem za kobietą, a prawnicy zaoferowali jej pomoc. Po kilku dniach pies wrócił także do właścicieli, a pracownicy schroniska (wcześniej zwierzak odebrany przez fundację) także wstawili się za rodziną. Stwierdzono, że pies nie wymaga izolacji, a jedynie opinii behawioralnej. Sprawa w kierunku pogryzienia ma być kontynuowana...

Czy ojciec z dzieckiem, którzy włamali się na prywatny teren mają prawo żądać odszkodowania?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiMonika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >