Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 04.04.2021 02:00

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Jan Błachowicz
instagram/janblachowicz

Polski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi półciężkiej znany jest ze swojej miłości i szacunku do zwierząt. "Cieszyński Książę" uwielbia psy i sam zajmuje się jednym czworonogiem, który często gości na zdjęciach publikowanych na mediach społecznościowych. 

Jan Błachowicz z ważnym apelem do fanów

Jan Błachowicz jakiś czas temu przyznał w wywiadzie z Interią.pl, że lepiej być pozytywnym bohaterem. Działalność na rzecz braci mniejszych skutecznie udowadnia, że mistrz UFC żyje zgodnie z wyzwanymi wartościami i nie pozostaje obojętny na zwierzęce krzywdy.

Polski zawodnik regularnie bierze udział w akcjach na rzecz potrzebujących psów i kotów. W ostatnim czasie stał się twarzą kampanii społecznej przeprowadzanej przez Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt, której celem jest uświadomienie Polakom, jak wiele wspaniałych stworzeń czeka na nowy dom. Sportowiec zapozował do zdjęcia wraz z kotkiem Szarlatanem, który szczęśliwie opuścił już placówkę dla bezpańskich czworonogów. 

Niedawno na jego profilu na Instagramie pojawiło się zdjęcie opatrzone ważnym przesłaniem kierowanym do fanów. Zawodnik mieszanych sztuk walki udostępnił selfie, które prawdopodobnie zostało wykonane w gabinecie weterynaryjnym. Widzimy na nim Błachowicza z poważnym wyrazem twarzy, który kuca obok swojego pupila. Piesek ma założony bandaż na łapkę, a tuż za nim można dostrzec stojak ze zwisającą kroplówką.

- Biorąc pod dach pieska, kota czy inne zwierzę, bierzemy też za niego odpowiedzialność. Dbajcie o swoje zwierzaki - napisał pod opublikowanym zdjęciem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Opieka nad zwierzęciem to wielka odpowiedzialność

Post zawierający apel do fanów zebrał w ciągu doby ponad 64 tys. polubień oraz wiele komentarzy. Internauci wyraźnie popierali słowa sportowca i chwalili za wykorzystanie swojej sławy w szczytnym celu.

 - Ludzi bije, w gry gra, zwierzęta lubi? Ty Jano masz jakieś wady w ogóle? - pytał użytkownik Instagrama pod najnowszym zdjęciem.

- Przykład idealnego człowieka - wtórował kolejny fan pod wpisem Błachowicza.

- Szkoda, ze Pan Senator nie wziął do siebie tych słów - komentował jeden z internautów, odnosząc się do głośnego skandalu z udziałem Waldemara B., któremu postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Życzymy, aby piesek należący do mistrza UFC jak najszybciej wrócił do pełni zdrowia, a apel skierowany do właścicieli czworonogów i nie tylko uwrażliwił ich na los zwierząt w potrzebie.