Swiatzwierzat.pl
szczeniak (3)

unsplash/Valerie Elash

Jakie są najpopularniejsze imiona dla psów w 2022 roku?

28 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Wybór imienia dla psa to ważna sprawa i jednocześnie jedna z najprzyjemniejszych kwestii w posiadaniu czworonożnego podopiecznego. Wszak pole do popisu jest bardzo szerokie, a gdy wpiszemy w wyszukiwarkę „imiona dla psa”, szybko okaże się, że jest ich mnóstwo. Jakie są najpopularniejsze imiona dla psów w 2022 roku? Sprawdźmy, na co decydowali się Polacy, a na co Niemcy.

Ze statystyk wynika, że obecnie bardzo duża część Polaków decyduje się na posiadanie zwierzaka domowego. Około 50% z nich deklaruje, że ma pod opieką psa. Oto najpopularniejsze imiona dla psów, które zawróciły w głowach naszym rodakom. Są piękne i wyjątkowe w związku z czym, jeśli szukasz inspiracji, nie mogłeś trafić lepiej.

Jak wybrać imię dla psa?

Wiele osób uważa, że imię dla psa powinno być jedno- lub dwusylabowe, aby zwierzak mógł się do niego przyzwyczaić i nie miał problemu z reagowaniem na wołanie. Dobrym pomysłem jest także możliwości jego zdrobniania, ponieważ zakochanym właścicielom czworonogów zdarza się to robić bardzo często. Oprócz tego nie powinno być zbyt długie, ponieważ zdarzają się sytuacje, w których nie ma czasu na przywołanie używając przy tym rozwlekłego imienia.

Szczeniak

unsplash/Bill Stephan

Wszyscy opiekunowie, którzy decydują, jak nazwać pupila muszą być również oryginalni. Zdarza się, że popularne imię może stanowić problem choćby podczas spaceru i przywołania zwierzaka, ponieważ nagle zamiast naszego podopiecznego, może pojawić się zupełnie inny. By pies lepiej je zapamiętał, najlepiej by zawierało głoski dźwięczne.

W takiej chwili można wziąć pod uwagę jego charakterystyczne cechy wyglądu lub charakteru. Dla ułatwienia powinno kojarzyć się z konkretnym psem, jego rasą i znakiem charakterystycznym, jeśli taki posiada.

szczeniak

Zagubiony szczeniak drapie w drzwi obcego domu. W lepsze ręce nie mógł trafić

CZYTAJ DALEJ

Najpopularniejsze imiona dla psów w Polsce

Rok 2022 rządził się swoimi prawami. Jak podaje portal Pethomer, zgodnie ze statystykami w bieżącym roku wśród najpopularniejszych imion dla czworonożnych przyjaciół człowieka nadal pojawiały się ksywki związane z pandemią, kwarantanną, ale także z topowymi artystami, postaciami z filmów i seriali. Bazując na odpowiedziach w przeprowadzonych ankietach okazało się, że najpopularniejsze imiona dla psa w Polsce to:

  • Teddy, Roki, Loki, Mata, Johnny, Zoom, Milo, Tims, Pimpek, Rufi i Charli.

Jeśli chodzi o suczki, Polacy najczęściej decydowali się na:

  • Diana, Gaja, Aza, Leosia, Luna, Daisy, Stella, Cardi, Yoko i Macza.

Najpopularniejsze imiona dla psów w Niemczech. Jak nazywają swoje psy nasi zachodni sąsiedzi?

Podobną ankietę przeprowadziła w sąsiednim kraju organizacja zajmującą się dobrostanem zwierząt TASSO. Wielu Niemców także chętnie przygarnia pod swoje skrzydła pieski. Co ciekawe, od kilku lat panuje u nich moda na niemal te same imiona dla pupili.

Wśród samców, Niemcy najchętniej decydują się na:

  • Balu/Balou, Milo, Charlie, Buddy, Bruno, Sammy, Leon, Max.

Królujące u nich imiona dla suczek to z kolei:

  • Luna, Bella, Nala, Lily, Amy, Lotte oraz Maya.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Pies z piłką; fot. unsplash/Luiza Sayfullina

Rasy psów z zamiłowaniem do piłki. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wypuszczałby jej z pyska

Piłka jest ulubioną zabawką niejednego psiaka! Zabawa piłką z właścicielem, gonienie za nią, wyławianie z wody, a wreszcie triumfalne noszenie w pysku... niejeden pies kocha swoją piłkę! Z racji zbliżającego się Mundialu prezentujemy Wam zestawienie ras psów, które również z chęcią pograłyby w futbol. Niektóre z nich najchętniej nigdy nie oddawałyby piłki.

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: pethomer.com; mypolacy.de

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >