Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot dał opiekunce do wiwatu. Tej nocy chciała się porządnie wyspać, ale on miał inne plany
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 24.11.2022 12:32

Kot dał opiekunce do wiwatu. Tej nocy chciała się porządnie wyspać, ale on miał inne plany

kot
tiktok/kittycat_lam

Kot nie daje się wyspać, budzi w nocy, nie pozwala zasnąć? To bardzo powszechny problem, o czym na własnej skórze przekonała się opiekunka upartego buraska. Kot naprawdę mocno dał opiekunce do wiwatu. Choć chciała zażyć odpoczynku, mruczkowi zebrało się na nocne harce. Zwierzak przeszedł samego siebie, a internautom nagranie tak przypadło do gustu, że domagają się kolejnych klipów z jego udziałem.

Niejeden właściciel kota wie, że gdy nadchodzi pora na pieszczoty, nic nie może stanąć na drodze spragnionego czułości mruczka. Okazuje się, że znaczenia nie ma także pora dnia… lub nocy. Koty zapewniają nam wiele radości, ale nie zawsze jest kolorowo, szczególnie, jeśli chodzi o rytm dobowy. Chcecie się po prostu wyspać, a zwierzak w tym nie pomaga.

Opiekunka pokazała, co jej kot wyprawia nocą

Pewna Amerykanka z Florydy dumnie przyznaje, że ma kota na punkcie... mruczących przyjaciół człowieka. W jej domu goszczą zwierzaki przeznaczone do adopcji, jednak szczególne miejsce w sercu tymczasowej właścicielki zajął bury kocur z tendencją do rozrabiania po zmroku.

Kiedy opiekunka tego mruczka zdała sobie sprawę, że jej pupil jest typowym nocnym markiem, stwierdziła, że to doskonała okazja, aby nagrać jego wybryki specjalnie przygotowaną kamerą. Ku zdziwieniu kobiety, cała akcja rozpoczęła się około 4 nad ranem. Najwyraźniej zwierzak stwierdził, że właśnie w tej chwili niezbędne mu są przytulasy z ukochanym człowiekiem.

Na nagraniu widzimy, jak w pełni rozbudzony kot siada na łóżku i z uwagą przygląda się śpiącej kobiecie. Po chwili zbliża się do jej twarzy, żeby dać jej do zrozumienia, że koniecznie musi go przytulić. W żadnym wypadku nie przyjmował odmowy i dopraszał się czułości, aż do momentu, gdy kobieta spełniła jego żądania. Na wpół przytomna kobieta nie ma innego wyjścia, jak podnieść kołdrę i zrobić miejsce obok siebie dla kota. Zadowolony mruczek wślizgnął się w jej ramiona i dopiero wtedy poszedł spać dalej.

@kittycat_lam Wait till the end 🥰 #love #catsoftiktok ♬ original sound - 😻MimiCat Woman😻

Sądząc po milionach wyświetleń, taka sytuacja jest doskonale znana także innym właścicielom kotów. Po publikacji pierwszego nagrania w komentarzach zaczęły pojawiać się prośby o kolejne filmy z udziałem burego mruczka. Na następnych nagraniach dostrzegamy, że zwierzak nie pozwala innym kotom zajmować miejsca obok swojej opiekunki i często prowokuje bójki, przechodzi kobiecie po głowie i doprasza się drapania, niezależnie od godziny.

@kittycat_lam Replying to @w2the3rd he owns the left side . #myspot #catsoftiktok ♬ original sound - 😻MimiCat Woman😻

Opiekunka kotka najwyraźniej pogodziła się z takim stanem rzeczy i poczuciem wiecznego niewyspania. Jednak jesteśmy przekonani, że żaden z właścicieli zwierzaków nie może długo gniewać się za nocne pobudki, dostając w zamian bezgraniczną miłość swojego pupila.

Noc nie jest od spania. Tryb życia kota - czy zawsze nocny?

Choć mogłoby się wydawać, że koty zazwyczaj prowadzą nocny tryb życia, sprawa nie jest tak oczywista. Zwierzęta żyjące na wolności są przystosowane do funkcjonowania zarówno w nocy, jak i w dzień. Najczęściej preferują aktywność poranną i wieczorną, ponieważ panująca wtedy temperatura odpowiada im najbardziej, natomiast koty domowe zazwyczaj większą część dnia spędzają same, czekając na powrót opiekunów do domu. W tym czasie nie pozostaje im nic innego, jak wyspać się i zregenerować siły, by po powrocie człowieka móc się z nim bawić i spędzać wspólnie czas.

Zmęczeni codziennymi obowiązkami i aktywnościami po niedługim czasie od powrotu do domu kładziemy się do łóżka i tego samego oczekiwalibyśmy od naszego pupila. To właśnie w środku nocy bądź o nieprzyzwoicie wczesnej porze mruczek postanawia wybudzić cię donośnymi miauknięciami z głębokiego snu, nie bacząc na zobowiązania i plany na następny dzień. Jak temu zapobiec?

Okazuje się, że istnieje co najmniej 6 powodów, dla których kot nie śpi i nie daje spać innym w nocy. By pomóc rozładować zwierzęciu energię, którą gromadził przez cały dzień, najlepiej znaleźć wieczorem chwilę na wspólną zabawę i pieszczoty. To zwiększy szansę, że futrzak nie będzie nią aż tak naładowany w nocy. Warto również zastanowić się, czy za zwiększoną aktywnością w godzinach nocnych nie stoi stres bądź choroba.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: wamiz.pl; koty.pl

Tagi: Kot Nagranie