Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kierowca był pewien, że ma zwidy. Chodnikiem kroczyła "różowa pantera", prawda jeży włosy na głowie
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 04.12.2023 09:13

Kierowca był pewien, że ma zwidy. Chodnikiem kroczyła "różowa pantera", prawda jeży włosy na głowie

Różowa pantera
Różowa pantera, źródło: tiktok.com/@e_rodrigo

Pewien mężczyzna zauważył na chodniku nietypowo wyglądające zwierzę. Czworonóg przypominał kultową postać z animowanej komedii “Różowa Pantera” lub pupila znanej wszystkim Barbie. Po opublikowaniu nagrania wyjątkowego zwierzaka na mediach społecznościowych zawrzało. Jedni się zachwycali, inni są oburzeni. Pojawiło się też kluczowe pytanie: czy bohater filmiku był ofiarą znęcania się nad zwierzętami?

Nie wierzył własnym oczom. Takiego zwierzęcia nigdy wcześniej nie widział

Pewien motocyklista podczas przejażdżki po meksykańskim miasteczku natknął się na zwierzę, które przykuło jego uwagę. Sylwetka czworonoga wyglądała całkiem zwyczajnie, jednak kolor jego sierści był bardzo nietypowy.

Mężczyzna nie wierzył własnym oczom. Postanowił nagrać zwierzaka, który wzbudził w nim ogromne emocje, żeby podzielić się swoim odkryciem z internautami. Udało mu się zrobić jedynie kilku sekundowy filmik. Jednak okazało się, że to wystarczyło, aby wywołać w mediach społecznościowych ogromne zamieszanie. 

Bez nich świat byłby smutny. Zwierzęta też chcą mieć święta, ogrzej je ciepłem swojego serca

Filmik z "różową panterą" stał się hitem na mediach społecznościowych

Sprawcą zamieszania na mediach społecznościowych był różowy kot. Wszystko wskazywało na to, że ktoś postanowił pofarbować sierść białego czworonoga. Świadczą o tym białe plamy na pyszczku. 

Wielu internautów po obejrzeniu nagrania z nietypowo wyglądającym kotem nie kryło swojego zachwytu. Nie da się ukryć, że zwierzak wygląda bardzo oryginalnie. Do złudzenia przypomina kultową postać z animowanej komedii “Różowa Pantera”. Jednak w wielu osobach sytuacja ta wzbudziła nie radość czy zaskoczenie, tylko strach oraz złość. 

rtre.JPG
Miejscami różowa farba się zmyła, odkrywając prawdziwy kolor sierści kota, źródło: tiktok.com/@e_rodrigo

Wiele osób uważa, że różowy kot mógł być ofiarą znęcania się nad zwierzętami

Niektórzy podkreślili, że farbowanie zwierząt jest złym pomysłem, przede wszystkim ze względu na komfort oraz bezpieczeństwo czworonogów. Z całą pewnością sam proces farbowania nie jest dla zwierząt niczym przyjemnym. Co więcej, sztucznie zabarwiona sierść może być niebezpieczna. 

Koty są zwierzętami bardzo dbającymi o swoją higienę. Każdego dnia spędzają dużo czasu na wylizywaniu swojej sierści. Czworonóg pofarbowany na różowo mógł zatruć się toksynami zawartymi w farbie. Wielu wielbicieli zwierząt podkreśla, że nie ma sensu eksperymentować z kolorem sierści swoich zwierzaków - najbezpieczniej jest zostawić ją taką, jaka jest. Wszelkie zabiegi mające na celu jedynie zaspokojenie ludzkiej fantazji nie powinny być realizowane na żywych zwierzętach.

Źródło: tiktok.com/@e_rodrigo