Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Co zrobić, gdy kot atakuje choinkę? 5 niezawodnych sposobów
Jakub Pasek
Jakub Pasek 07.12.2020 01:00

Co zrobić, gdy kot atakuje choinkę? 5 niezawodnych sposobów

kot atakuje choinke
pikist.com/free-photo-ssozy/pl

Kot atakujący choinkę może wydawać się zabawny. Zresztą, mruczek tak postrzega takie figle. Bombki, łańcuchy i światełka choinkowe stają się jednak z roku na rok coraz misterniejsze i wymyślniejsze. Niektórzy na świąteczne ozdoby wydają duże kwoty pieniędzy i nie chcieliby, żeby padły one ofiarą kocich harców. Poniżej zaprezentujemy kilka sposobów na zniechęcenie pupila do takich wybryków.

Kot atakuje choinkę? Wiemy, jak go powstrzymać

Jeśli masz już dość sprzątania potłuczonych po atakach kota na choinkę bombek i porwanych na strzępy łańcuchów, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Wiemy jak powstrzymać pupila przed takimi wybrykami, nie stosując przemocy, bez agresji i kar.

Warto pamiętać, że zwierzak nie robi tego z czystej złośliwości. Wiele ozdób przypomina zabawki, którymi bawi się na co dzień. Całe drzewko może mu się więc jawić jako ogromny drapak obwieszony rzeczami do zabawy.

Jeśli chcesz uchronić swoje bombki i gwiazdki przed dewastacją przez mruczka, wypróbuj przedstawione poniżej sposoby. 

Krótki poradnik podpowie Ci, co zrobić, by na stałe zniechęcić pupila do wskakiwania na drzewko!

5 najskuteczniejszych porad

Nie wieszaj ozdób od razu - Kot zdąży oswoić się ze stojącym w salonie drzewkiem i nacieszyć nim zanim obwiesisz je kruchymi ozdobami. Możliwe, że znudzi mu się ono, zanim dokona jakichkolwiek zniszczeń.

Delikatniejsze (i atrakcyjniejsze dla kota) ozdoby wieszaj wysoko - Jest szansa, że kot nie przyjrzy się drzewku zbyt dokładnie i wiszące na wyższych gałęziach bombki umkną jego uwadze. Jeśli nie kłóci się to z waszą koncepcją, najlepiej łatwo dostępne i niższe gałęzie zostawić nieozdobione.

Użyj cytryny, ruty lub lawendy - Wszystkie z nich mają zapach, którego mruczki bardzo nie lubią. Jeśli postawisz lawendę w doniczce obok drzewka, możesz być pewien, że kot nie zaatakuje więcej choinki.

Zapewnij mu inne rozrywki - By skutecznie zniechęcić do czegoś kota, musimy zaoferować mu coś w zamian. Gdy powstrzymujesz go przed wchodzeniem na choinkę, pobaw się z nim lub podaj mu jego ulubiony przysmak, gdy zareaguje na twoje "nie".

Odpowiednio zabezpiecz drzewko - Zadbaj o to, by nie przewróciło się ono w razie ataku kota na choinkę. Zaopatrz się w porządny, ciężki i stabilny stojak, postaw ją w miejscu, które nigdy nie cieszyło się specjalnym zainteresowaniem kota. Próby budowania wokół niej zapór i ogrodzeń mogłyby się sprawdzić w wypadku psa, kot jednak bez problemu da sobie z nimi radę.

źródło: koty.pl

Tagi: Agresja Kot