Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kobieta porzuciła niepełnosprawnego psa na poboczu drogi. To cud, że przeżył
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 15.11.2021 01:00

Kobieta porzuciła niepełnosprawnego psa na poboczu drogi. To cud, że przeżył

Kobieta wyrzuca psa z samochodu
youtube/We Love Animals

Kamera monitorująca osiedle uchwyciła moment, w którym kobieta porzuca swojego niepełnosprawnego psa. Gdy zwierzak próbuje do niej wrócić, odpycha go i po wszystkim odjeżdża, jakby nigdy nic. Sposób, w jaki został potraktowany, łamie serce.

Zapis wideo ukazujący jak kobieta wyrzuca z auta i porzuca niepełnosprawnego psa na ulicach Sao Leopoldo w Brazylii został opublikowany na Facebooku w 2020 roku. Wstrząśnięci internauci nie zostawili tak tej sprawy. Nagranie w błyskawicznym tempie rozprzestrzeniło się po sieci.

Niepełnosprawny pies usiłował biec za odjeżdżającym autem

Kamera monitorująca ulicę zarejestrowała zwalniający i podjeżdżający do chodnika samochód. Po chwili wysiada z niego kobieta, otwiera tylne drzwi, a następnie wypuszcza na ulicę dwa psy.

Właścicielka zagania jednego ze zwierzaków z powrotem do pojazdu, natomiast drugiego zostawia. Kiedy pupil próbuje wrócić do swojej pani, kobieta blokuje mu drogę, a po chwili brutalnie go odpycha. Serce pęka, widząc, jak stworzenie uderza pyszczkiem o ziemię.

Pies upada na ziemię, a w tym samym czasie kobieta wraca za kierownicę i odjeżdża z miejsca zdarzenia, zostawiając pupila samego na ulicy. Niepełnosprawny pupil z wrodzoną wadą przednich nóg nie rozumie, co się dzieje. Wącha drogę i próbuje dogonić swoją opiekunkę.

Tego samego dnia pies został przywieziony do schroniska i zwrócony rodzinie. Niestety, sytuacja powtórzyła się. Mąż kobiety zarejestrowanej przez kamerę monitoringu ponownie wywiózł psa na odludzie i tym razem porzucił w innym miejscu. Zachowanie tej rodziny udowadnia, że ludzkie okrucieństwo nie zna granic.

Sprawiedliwości stała się zadość?

Całe szczęście historia niepełnosprawnego pieska zakończyła się szczęśliwie. Tintin, bo takie imię otrzymał od pracowników Miejskiego Sekretariatu Ochrony Zwierząt, został objęty profesjonalną opieką.

Za sprawą głośnego skandalu, jaki wybuchł po publikacji filmu w Internecie, już 30 osób zaoferowało chęć adopcji psiaka. Finalnie jego nowym właścicielem stał się Patas Geurreras. Zdaniem członków stowarzyszenia na rzecz ratowania zwierząt Tintin radzi sobie w nowym domu zaskakująco dobrze.

Jeśli zaś chodzi o poprzednich właścicieli, którzy skazali go na tak okrutny los, to ich dni na wolności są już policzone. Według sekretarza Anderson Ribeiro zarówno mężczyzna, jak i kobieta, zostali zidentyfikowani przez władze i zostaną surowo ukarani za porzucenie pupila. Grozi im od trzech miesięcy do roku pozbawienia wolności.

Zobacz nagranie i zdjęcia:

Tintin
Tintin
Tintin

Źródło: youtube/We Love Animals

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami