Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Internauci zachwycają się przyjaźnią między kozą i samicą nosorożca
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:48

Internauci zachwycają się przyjaźnią między kozą i samicą nosorożca

BeFunky-collage - 2021-10-06T104914.614
YouTube.com @The Dodo

Swazi to samiczka nosorożca. W 2017 r. została porzucona przez swoją mamę. Gdy znaleźli ją strażnicy rezerwatu przyrody, była w opłakanym stanie.

Na poruszających nagraniach widać, jak wycieńczona i bezgranicznie smutna Swazi jest transportowana do kliniki weterynaryjnej, gdzie z trudem postawiono ją na nogi. Jednak rany duszy nie goją się tak szybko, jak pokaleczone ciało. Swazi była bardzo samotna.

"Miłość od pierwszego wejrzenia"

Porzucona przez mamę Swazi dostała najlepszą opiekę, jaką nosorożcom potrafią zapewnić ludzie. Trafiła do zwierzęcego sanktuarium "Care for Wild Rhino" ("Opieka nad Dzikimi Nosorożcami"), zlokalizowanego w rezerwacie pod miastem Mpumalanga w Afryce Południowej. Ośrodek od lat prowadzi znana przyrodniczka i aktywistka, Petronel Nieuwoudt.

Petronel wpadł na pomysł, by znaleźć dla Swazi towarzystwo. Niestety, w ośrodku nie było akurat innych nosorożców. Dla eksperymentu do zagrody Swazi wprowadzono kózkę imieniem Bokkie. Zadziała się magia.

Swazi i Bokkie stały się najlepszymi przyjaciółkami! Samiczka nosorożca i kózka oszalały na swoim punkcie.

- To było niesamowite - mówi Petronel dziennikarzom portalu The Dodo. - To była miłość od pierwszego wejrzenia. Swazi i Bokkie od razu się polubiły i zaufały sobie. Teraz razem śpią i spacerują, są nierozłączne.

Bokkie została nauczycielką Swazi

Bokkie odegrała bardzo ważną rolą w młodym życiu Swazi. Ponieważ Swazi została osierocona, nie zdążyła się nauczyć od innych nosorożców, co nadaje się do jedzenia. Rolę nauczycielki chętnie przejęła Bokkie, pokazując Swazi, które rośliny są najsmaczniejsze i najbardziej pożywne.

Swazi nie będzie przebywać w sanktuarium na zawsze. Kiedy podrośnie i stanie się samodzielna, zostanie wypuszczona do buszu. To będzie smutny dzień dla Bokkie, ale dobry i podniosły dla Swazi. Dzięki ludzkiej przychylności samiczka nosorożca zyskała szansę na życie na łonie natury, tak jak powinny żyć dzikie nosorożce.

Internauci pieją z zachwytu

Historia przyjaźni Swazi i Bokkie została opowiedziana w reportażu, opublikowanym na YouTube. Internauci zachwycają się niezwykłą relacją między zwierzętami.

- Wspaniała historia - czytamy w jednym z komentarzy. - Przyjaźń nie zna barier gatunkowych. Kumple na zawsze.

- Jaki piękny przykład przyjaźni mimo różnic - zachwyca się inna internautka.

Sami zobaczcie niezwykłe wideo, ukazujące dwie niezwykłe przyjaciółki: Swazi i Bokkie:

Losy Swazi i Bokkie możecie śledzić na Facebooku i Instagramie.

Źródło: YouTube.com @The Dodo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!