Swiatzwierzat.pl
Facebook, KTOZ Kraków

Facebook, KTOZ Kraków

Groźna bestia z Krakowa robi furorę za granicą. Gadżety z "lagunem" już niedługo w sprzedaży

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Wieść o straszliwej bestii z Krakowej, zwanej "lagunem" obiegła polskie i zagraniczne media. Na fali popularności czającego się na drzewie monstrum, które w rzeczywistości okazało się być rogalikiem z francuskiego ciasta, małopolscy aktywiści na rzecz zwierząt planują przygotować akcję charytatywną.

Sprawą tajemniczego "laguna", który ni stąd ni zowąd pojawił się na krakowskim osiedlu zainteresowały się zarówno polskie, jak i zagraniczne portale informacyjne. W ciągu kilku dni historia siejącego postrach stwora, który okazał się być croissantem, dotarła do najdalszych zakątków świata. Ku uciesze i rozbawieniu Polaków krakowski "lagun" stał się bohaterem medialnych nagłówków.

Cały świat rozpisuje się o "krakowskim lagunie"

O sprawie niecodziennej interwencji inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami na krakowskim osiedlu pisaliśmy przed kilkoma dniami, kiedy jeszcze nic nie zapowiadało nadchodzącej "lagunomanii". We wpisie opublikowanym na mediach społecznościowych czytamy, że zgłaszająca z histerią w głosie prosiła o zabranie niebezpiecznego zwierza sprzed okien.

Jak wynikało ze zgłoszenia, tajemnicza bestia czyhała na drzewie od dwóch dni i swoją obecnością terroryzowała mieszkańców osiedla. W trakcie rozmowy inspektor Adam nie był jednak w stanie ustalić, jaki gatunek wywołał tak ogromny strach u kobiety i jej sąsiadów.

Przerażona mieszkanka stolicy Małopolski tłumaczyła, że sprawcą całego zamieszania jest niezidentyfikowany "lagun". Prawdopodobnie mogło jej chodzić o legwana. Żywo zaciekawieni inspektorzy wyruszyli na interwencję, której zaskakujący finał stał się ogólnoświatowym hitem.

Ów "stwór" okazał się być zwykłym rogalem z francuskiego ciasta, który w opinii kobiety do złudzenia przypominał egzotycznego gada. Wkrótce później zabawnie opisana historia z interwencji podbiła polskie i zagraniczne media, a przy okazji stała się inspiracją dla twórców memów, kampanii marketingowych, rysowników i nie tylko.

Akcja gaśnicza

Gospodarstwo "Kaszubska Koza" stanęło w płomieniach. Nie wszystkie zwierzęta przeżyły

CZYTAJ DALEJ

Gadżety z "lagunem" już wkrótce w sprzedaży, zyski trafią na szczytny cel


Obrońcy zwierząt zapowiadają, że już wkrótce fani krakowskiego "laguna" będą mogli wyposażyć się w fantastyczne gadżety z wizerunkiem swojego ulubieńca, a przy okazji wesprzeć potrzebujące czworonogi.

W wyniku współpracy z agencją reklamową na rynku mają pojawić się charytatywne "lagunowe" gadżety. Wpływy z ich sprzedaży mają zostać przeznaczone m.in. na podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, którzy w czasach pandemii wymagają szczególnej pomocy.

Informacja o akcji charytatywnej ucieszyła wielu internautów, którzy przekonywali, że z przyjemnością zakupią poduszki, maskotki czy kubki przedstawiające francuskiego rogalika. Na obecną chwilę wygląd gadżetów wciąż pozostaje tajemnicą.

 - To świeży pomysł, na razie ustalamy szczegóły - powiedzieli w rozmowie z Money.pl pracownicy KTOZ.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >