Swiatzwierzat.pl
Golden retriever

youtube/ Life of Sterling Newton

Golden retriever jest chorobliwie zazdrosny. Gdy jego pan przytulił swoją dziewczynę, puściły mu hamulce

6 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Golden retriever nazywany przez właścicieli Sterling Newton jest prawdopodobnie jednym z najbardziej zazdrosnych zwierzaków w Kanadzie. Czworonóg uwielbia być w centrum uwagi i nie przegapi żadnej okazji, aby przeszkodzić swojemu panu w czuł

Golden retriever tradycyjnie klasyfikowany do grupy psów aportujących, wodnych oraz płochaczy dzisiaj najczęściej pełni rolę psa do towarzystwa. Zaprzyjaźnienie się z człowiekiem nie stanowi dla niego najmniejszego wyzwania. Głównie za sprawą swojego łagodnego i zrównoważonego usposobienia jest on w stanie skraść serce niemal każdego miłośnika czworonogów już od pierwszego spotkania.

Złote serce golden retrievera

Psy należące do rasy golden retriever uwielbiają brać aktywny udział we wszelkiego rodzaju aktywnościach u boku swojego opiekuna. Kochają długie spacery, obserwacje codziennych obowiązkach, a nawet mogą próbować wślizgnąć się do łazienki, czy pod pościel, by stale czuwać przy boku najważniejszej dla nich osoby.

Pupile o charakterystycznej złotej sierści doskonale sprawdzają się w roli towarzysza dużych rodzin, ponieważ zwykle nie przejawiają agresji w stosunku do małych dzieci, a obecność nawet wielu osób wcale ich nie płoszy. Instynkt podpowie im, by wiernie stróżować przy boku swoich bliskich i nie dopuścić do tego, by ktokolwiek ich rozdzielił.

Golden retrievery, tak jak każda psia rasa, ma też swoje wady i słabsze strony. Jedną z nich jest skłonność do przesadnego martwienia się o swojego właściciela, która czasem może przerodzić się w chorobliwą zazdrość. Uczucie bycia pominiętym jest dla nich najgorszą możliwą wizją, dlatego będą stale potrzebowały zapewniania o tym, że zajmują pierwsze miejsce w sercu swojego opiekuna.

Oczywiście zwierzęca zazdrość potrafi skutecznie podwyższyć ego oraz poprawić humor człowieka, to jednak na dłuższą metę może uniemożliwić mu tworzenie bliższych relacji z innymi osobami. Wszystko przez to, że zaborczy pies czy kot będą obsesyjnie zabiegać o uwagę właściciela, a także odpychać każdego, kto ośmieli się do niego zbliżyć. 

Pies nie umie kontrolować zazdrości

Właściciel psiaka o imieniu Sterling na własnej skórze przekonał się, z czym równa się atak ze strony czworonożnego zazdrośnika. Tyler Newton do tego stopnia uwielbia swojego golden retrievera, że postanowił założyć mu własny kanał na platformie Youtube. Ostatnimi czasy jeden z filmów zyskał wyjątkowy rozgłos za sprawą zabawnej reakcji głównego bohatera nagrania.

Tyler zauważył, że Sterling nie jest w stanie zapanować nad wzbierającym uczuciem zazdrości kiedy tylko ten bierze w ramiona swoją dziewczynę Britney. Pies w ciągu kilku sekund wskakuje na kanapę lub rzuca się wprost na zakochanych! Próbuje przy tym na wszelkie sposoby odtrącić kobietę od ukochanego właściciela, by samemu zostać przytulonym. Para najwidoczniej przestała się przejmować "wybrykami" swojego podopiecznego i zaakceptowała to, że wszędzie tam, gdzie okazują sobie miłość, zawsze pojawi się Sterling.

Sytuacja powtarzała się na tyle często, że nawet mama Tylera postanowiła sprawdzić, czy pies zachowa się w podobny sposób, gdy ze szczególną czułością przytuli się do poduszki. Reakcja Sterlinga jest łatwa do przewidzenia - od razu doskoczył do kobiety i próbował się w nią wtulić. Można przyznać, że jest przy tym niesamowicie uroczy, nieprawdaż?

Choć nagranie przedstawiające złocistego czworonoga może z pozoru bawić, niestety chorobliwa zazdrość u zwierzęcia nie powinna być ignorowana. Świadczy to o ogromnym lęku separacyjnym, który z wiekiem może się pogłębiać i prowokować agresywne zachowania. Najlepszym rozwiązaniem problemu jest stawianie barier i niereagowanie na ataki zazdrości ze strony czworonoga, kiedy nie przestrzega przyjętych w domu zasad.

Zobacz wideo:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Podobne artykuły

Psy

Horror w Indiach. Aktywistka twierdzi, że wszystkie psy w wiosce zostały otrute

Czytaj więcej >

Psy

Suczka za wszelką cenę chciała zwrócić uwagę ludzi na dziurę pod domem. Miała ważny powód

Czytaj więcej >

Psy

Straszne znalezisko w woj. wielkopolskim. Internauci ruszyli do akcji, szukają sprawcy

Czytaj więcej >

Psy

Statek nagle wstrzymał kurs, oczy wszystkich skupiły się w jednym miejscu. Wszystko przez gapowicza

Czytaj więcej >

Psy

Porażający przykład porzucenia zwierzęcia. Suczka została spętana, szczenięta były bezradne

Czytaj więcej >

Psy

Wolfgang ważył ponad 40 kg i ledwo chodził. Przeszedł niezwykłą kurację, jest nie do poznania

Czytaj więcej >