Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-09-15T163758.928

Tiktok.com/@iggyhoney

Genialny sposób na psie pazurki. Niezwykłe nagranie podbija Internet

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Emil Hoff

Każdy właściciel psa musi prędzej czy później zmierzyć się z problemem obcięcia pupilowi pazurów. Jeśli zwierzak nie został przyzwyczajony do tego zabiegu od maleńkości, obcinanie mu pazurków bywa wyzwaniem.

Psy, które nie zostały zapoznane z obcinaczem w okresie socjalizacji, często reagują na niego niechęcią i popłochem. Zabieg obcinania pazurów jest dla wielu zwierząt nieprzyjemny i unikają go, jak tylko mogą.

BeFunky-collage - 2021-09-15T160014.575

Policjanci z Radzynia Podlaskiego prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa psa

CZYTAJ DALEJ

Wasze pieski też nie znoszą obcinania?

Niektóre pieski uciekają w panice przed siebie, zaszywają się za kanapą, pod dywanem, wskakują w pozornie niedostępne zakamarki. Gdy już uda się je złapać, wyrywają się co sił. Gdy ostatnie metody oporu zawiodą, wyją, skamlą i jęczą, jakby działa im się wielka krzywda.

Tymczasem psom pazurki zwyczajnie trzeba obcinać. Zwłaszcza mniejsze i lżejsze rasy nie ścierają ich sobie wystarczająco w czasie spacerów. Zbyt długie pazury mogą im utrudniać chodzenie, a nawet sprawiać ból.

Genialny sposób Australijki nagrany na wideo

Ashleigh z Queensland w Australii miała podobne problemy ze swoim charcikiem włoskim imieniem Iggy. Iggy unikała obcinania pazurków, jak tylko mogła. Kobieta wpadła jednak na genialny pomysł - znalazła sposób na obcięcie suczce pazurków szybko i bez zbędnej szarpaniny.

Ashleigh wycięła cztery dziury w płóciennej torbie na zakupy. Zawiesiła torbę na doniczkowym haku na swoim patio i wsadziła do niej Iggy - każda łapka w jedną dziurę. Suczka zawisła w powietrzu w torbie na zakupy. Było jej chyba dość wygodnie, bo nie szarpała się i zdawała się być spokojna. Może to efekt zaskoczenia?

Na nagraniu, które zrobiła Ashleigh, widzimy, jak kobieta z łatwością obcina pazurki wiszącej w powietrzu suczce Iggy, która nie stawia żadnego oporu. Bez podparcia, wisząca w torbie suczka nie może zwiewać, nie ma nawet ochoty na szarpanie się.

Trik Ashleigh podbił serca internautów

Po zaledwie dwóch dniach od opublikowania filmu na TikToku, nagranie ukazujące genialny trik Ashleigh ma już ponad pół miliona wyświetleń. Internauci są zachwyceni pomysłem kobiety, choć mają też pewne wątpliwości.

- Właścicielom dogów niemieckich ten pomysł chyba jednak nie pomoże - śmieje się jeden z komentujących nagranie na TikToku. - Mój pies zerwałby tę torbę razem z dachem.

- Czy to działa na całkowicie zwariowane psy? - chce wiedzieć inny internauta. - Nasz wydziera się przy obcinaniu pazurków, jakbyśmy go mordowali.

Sami zobaczcie niezwykłe nagranie. Macie w domu takie torby i haki na doniczki?

Dajcie znać, czy wykorzystacie sposób Ashleigh na obcięcie pazurków niechętnym psom.

Źródło: Tiktok.com/@iggyhoney

Przetestuj swoją wiedzę o gryzoniach!

Pytanie 1 z 8

Największym gatunkiem chomika jest...?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >