Swiatzwierzat.pl

tiktok/drtom83

Film z lecznicy dla zwierząt trafił do sieci. Pokazali, jak weterynarz traktuje swoich pacjentów

31 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Mało kto zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę dzieje się na dyżurze w klinice weterynaryjnej. Dr Thomas Hamilton postanowił dać internautom wgląd w życie lekarza weterynarii i pokazał, co robi ze swoimi czworonożnymi pacjentami. Pod jego opieką zwierzaki zdecydowanie nie mogą narzekać na brak wrażeń! Powierzylibyście w jego ręce swojego pupila?

Osoby, które traktują swoje zwierzęta jak najbliższych przyjaciół, bardzo dokładnie dobierają dla nich ewentualnych zastępczych opiekunów oraz potrafią wiele zapłacić, by zapewnić im odpowiednie leczenie i profesjonalną opiekę. Naturalnie każdemu zależy na tym, by znaleźć lekarzy weterynarii z powołania, który naprawdę dbają o swoich podopiecznych.

Tak weterynarz traktuje swoich pacjentów

Po niektórych specjalistach gołym okiem widać, że wykonują swój zawód z pasji i wielkiej miłości do istot, które trafiają do ich gabinetu. Niezaprzeczalnie tak jest również w przypadku dr Thomasa Hamiltona pracującego w klinice Rhode Island Animal Medical Center w Stanach Zjednoczonych. Specjalista z doświadczeniem w zakresie leczenia psów, kotów oraz innych zwierząt domowych pozwolił na to, by podopieczni dosłownie weszli mu na głowę!

Film z lecznicy dla zwierząt trafił do sieci. Pokazali, jak weterynarz traktuje swoich pacjentów
tiktok/drtom83

Dr Thomas Hamilton pokazał, co dzieje się w jego gabinecie, kiedy za chorym psem czy kotem zamykają się drzwi. Zwierzaki liżą go po twarzy, przesiadują w kieszeniach fartucha weterynaryjnego, a niekiedy przeszkadzają w wykonywaniu papierkowej roboty.

Dr Thomas
tiktok/drtom83

Jak można zauważyć na publikowanych przez niego nagraniach, w lecznicy obowiązuje indywidualne podejście do pacjenta, dlatego lekarz z największą starannością zaspokaja potrzeby każdego zwierzaka. Nie brakuje mu przy tym empatii, czułych gestów i zrozumienia. Niewątpliwie przykład mógłby brać z niego niejeden kolega po fachu.

wgvs d
tiktok/drtom83

Szczególną popularnością w sieci cieszy się filmik, na którym widać, jak doktor zajmuje się szczeniakiem rasy pitbull. Dwuminutowy klip pokazuje, jak Dr Tom zdobywa zaufanie zwierzaka i sprawia, że wszelkie obawy odchodzą w niepamięć. Tylko spójrzcie! Maluch bez cienia lęku podchodzi do mężczyzny, a ten od razu bierze go na ręce i przytula. Wtedy zwierzę wyraźnie czuje się bardziej komfortowo i pozwala lekarzowi przyjrzeć mu się dokładniej z bliska.

- Mam ochotę wyściskać i psa i weterynarza - pisze internautka pod jednym z filmów.

- Jakie to słodkie, świetnie wykonujesz swoją pracę - podsumowuje inny użytkownik sieci.

Weterynarz stał się gwiazdą TikToka

Dr Thomas Miller cieszy się dużą popularnością na TikToku. Jego filmiki podbijają serca internautów, lecz zupełnie nią ma się czemu dziwić. Swoją pracę wykonuje w sposób, na który patrzy się z przyjemnością. Mężczyzna ma za sobą nawet debiut w programie telewizyjnym "Good Morning America". Od tamtego czasu niejednokrotnie wystąpił już przed kamerami w roli eksperta.

Zapytany o swoje wyjątkowe podejście do czworonogów, Dr Hamilton zdradza, że czasem niezbędne jest przepisanie recepty na smaczki czy wykonanie nieprzyjemnego zabiegu, jednak dzięki życzliwości i współczuciu każdy lekarz weterynarii czy miłośnik zwierząt może zmienić psie spojrzenie na to, kim jest człowiek i jakim miejscem jest świat. Wystarczy traktować je z należytym szacunkiem, by relacje między ludźmi a zwierzętami od razu układały się lepiej.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: wamiz.co.uk

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Małe, wtulone w siebie szczeniaki, a wokół las. To właśnie w nim ktoś pozbył się niechcianych zwierząt
Czytaj więcej >

Psy

DIOZ ujawnia kolejny akt przemocy dziecka wobec psa. Wszystko widać na brutalnym filmie
Czytaj więcej >

Psy

Podszedł do nich pies żywcem zżerany przez świerzb. Desperacko błagał, "Zabierzcie ode mnie ten ból"
Czytaj więcej >

Psy

Miała być idealną opiekunką nad psami. Ukryta kamera obnażyła, co naprawdę robiła w pracy
Czytaj więcej >

Psy

Zapakowali szczeniaka do torby i wyrzucili na drogę. Czuwał nad nim "anioł stróż"
Czytaj więcej >

Psy

10-letni owczarek niemiecki ponownie spotyka swojego pana. W mig zmienia się w szczeniaczka
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]