Swiatzwierzat.pl
Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

fot. YouTube/ViralHog

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Martyna Pałka

W sieci króluje nagranie, na którym widzimy, jak mały szczeniak chce bawić się ze swoim o wiele większym kolegą. Drugi pies rasy pitbull wydaje się niewzruszony poczynaniami mniejszego pupila, ale w końcu kończy mu się cierpliwość. "Zasługuje na medal" - komentują internauci.

Pitbull, amstaff, doberman... to tylko niektóre z ras psów zaliczanych do agresywnych, a co poniektórzy skłonni są nawet mówić o nich "psy mordercy", ale czy słusznie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż oprócz wrodzonych predyspozycji psa liczy się przede wszystkim wychowanie i czynniki środowiskowe. Nagranie z udziałem pitbulla oraz jego mniejszego kolegi pokazuje, jak mity o psach agresywnych są dla nich krzywdzące. Jak zareagował na poczynania "groźnego" szczeniaka?

Zawzięty szczeniak atakuje pitbulla

Na popularnym w serwisie YouTube nagraniu widzimy wielkiego białego psa, który leży w otwartym oknie balkonowym i najprawdopodobniej odpoczywa po ciężkim dniu. Widzowie są przekonani, że to przedstawiciel rasy American Pit Bull Terrier, znanej powszechnie jako pitbull.

W pewnym momencie do leżącego na ziemi zwierzaka podchodzi mały brązowy szczeniak, który zaczyna go zaczepiać i uporczywie gryźć w pyszczek. Niewielki pies nie daje za wygraną pomimo faktu, że jest kilkukrotnie mniejszy od swojego przeciwnika. Internauci zastanawiają się nawet, czy nie zdaje sobie sprawy z własnych rozmiarów, czy po prostu jest aż tak znudzony, że nie przeszkadzają mu one w zaczepianiu ogromnego pitbulla. I choć drugi z psów przed długi czas zainteresowany jest tylko i wyłącznie leżeniem, w pewnym momencie całkowicie zmienia swoje nastawienie.

dofinansowanie na zwierzęta

500 plus na psa i kota? To nie żart. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby je otrzymać

CZYTAJ DALEJ

Pitbull w końcu zareagował na zaczepki szczeniaka

Początkowo pitbull zdaje się nie zauważać starań mniejszego zwierzaka i w dalszym ciągu oddaje się błogiemu relaksowi. Po czasie jednak szczeniak coraz bardziej zaczyna go irytować, a ten próbuje go od siebie odpędzić, zmieniając ułożenie głowy.

W końcu większy pies daje za wygraną i zaczyna bawić się ze szczeniakiem. Co ciekawe, mimo o wiele większych rozmiarów, cały czas zachowuje się delikatnie, tak aby nie zrobić krzywdy mniejszemu koledze. Filmik ten może być dowodem dla wszystkich niedowiarków, że pitbulle mimo groźnego wyglądu i powtarzanych zapewnieniach o ich agresywnym zachowaniu, mogą być naprawdę czułymi i kochającymi czworonogami.

Pamiętajmy, że agresja nie bierze się znikąd, a na problemy behawioralne zwierzęcia mają wpływ m.in. nieprawidłowe szkolenie w wieku szczenięcym, traumatyczne przeżycia w przeszłości czy nieprawidłowe metody szkolenia i złe traktowanie.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

CZYTAJ DALEJ

źródło: wamiz.pl, zwierzaki.trojmiasto.pl

Tagi:

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >