Swiatzwierzat.pl > Psy > Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.01.2023 11:53

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

szczeniak atakuje pitbulla
fot. YouTube/ViralHog

W sieci króluje nagranie, na którym widzimy, jak mały szczeniak chce bawić się ze swoim o wiele większym kolegą. Drugi pies rasy pitbull wydaje się niewzruszony poczynaniami mniejszego pupila, ale w końcu kończy mu się cierpliwość. "Zasługuje na medal" - komentują internauci.

Pitbull, amstaff, doberman... to tylko niektóre z ras psów zaliczanych do agresywnych, a co poniektórzy skłonni są nawet mówić o nich "psy mordercy", ale czy słusznie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż oprócz wrodzonych predyspozycji psa liczy się przede wszystkim wychowanie i czynniki środowiskowe. Nagranie z udziałem pitbulla oraz jego mniejszego kolegi pokazuje, jak mity o psach agresywnych są dla nich krzywdzące. Jak zareagował na poczynania "groźnego" szczeniaka?

Zawzięty szczeniak atakuje pitbulla

Na popularnym w serwisie YouTube nagraniu widzimy wielkiego białego psa, który leży w otwartym oknie balkonowym i najprawdopodobniej odpoczywa po ciężkim dniu. Widzowie są przekonani, że to przedstawiciel rasy American Pit Bull Terrier, znanej powszechnie jako pitbull.

W pewnym momencie do leżącego na ziemi zwierzaka podchodzi mały brązowy szczeniak, który zaczyna go zaczepiać i uporczywie gryźć w pyszczek. Niewielki pies nie daje za wygraną pomimo faktu, że jest kilkukrotnie mniejszy od swojego przeciwnika. Internauci zastanawiają się nawet, czy nie zdaje sobie sprawy z własnych rozmiarów, czy po prostu jest aż tak znudzony, że nie przeszkadzają mu one w zaczepianiu ogromnego pitbulla. I choć drugi z psów przed długi czas zainteresowany jest tylko i wyłącznie leżeniem, w pewnym momencie całkowicie zmienia swoje nastawienie.

Pitbull w końcu zareagował na zaczepki szczeniaka

Początkowo pitbull zdaje się nie zauważać starań mniejszego zwierzaka i w dalszym ciągu oddaje się błogiemu relaksowi. Po czasie jednak szczeniak coraz bardziej zaczyna go irytować, a ten próbuje go od siebie odpędzić, zmieniając ułożenie głowy.

W końcu większy pies daje za wygraną i zaczyna bawić się ze szczeniakiem. Co ciekawe, mimo o wiele większych rozmiarów, cały czas zachowuje się delikatnie, tak aby nie zrobić krzywdy mniejszemu koledze. Filmik ten może być dowodem dla wszystkich niedowiarków, że pitbulle mimo groźnego wyglądu i powtarzanych zapewnieniach o ich agresywnym zachowaniu, mogą być naprawdę czułymi i kochającymi czworonogami.

Pamiętajmy, że agresja nie bierze się znikąd, a na problemy behawioralne zwierzęcia mają wpływ m.in. nieprawidłowe szkolenie w wieku szczenięcym, traumatyczne przeżycia w przeszłości czy nieprawidłowe metody szkolenia i złe traktowanie.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: wamiz.pl, zwierzaki.trojmiasto.pl