Swiatzwierzat.pl
Szczeniak

unsplash/Patrick Kool

Fikcyjni hodowcy naciągają "na szczeniaka". Jak nie dać się oszukać?

1 Października 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

41-letnia mieszkanka Żor skandalicznie oszukana przez rzekomego hodowcę szczeniąt. Kobieta za pośrednictwem Internetu chciała zakupić wymarzonego pieska. Chociaż wpłaciła zaliczkę, pupila nigdy nie zobaczyła.

Kobieta zgłosiła się do Komendy Miejskiej Policji w Żorach, zawiadamiając o oszustwie. Z jej relacji wynikało, że na popularnym portalu sprzedażowym znalazła informację o sprzedaży szczeniąt. Oferta ją zainteresowała, dlatego postanowiła omówić szczegóły transakcji z hodowcą.

Wydała oszczędności na szczeniaka, niczego nawet nie podejrzewała

41-latka od dłuższego czasu marzyła o zakupie rasowego pieska. W tym celu zaczęła przeglądać oferty sprzedażowe w sieci. Pech chciał, że trafiła na nieuczciwego sprzedawcę.

Kobieta otrzymała zdjęcia rozkosznych szczeniąt, które momentalnie skradły jej serce. Udzielono jej również informacji na ich temat, dlatego nawet nie brała pod uwagę możliwości oszustwa.

Kiedy wszystko było już ustalone, a zaliczka w postaci kilkuset złotych trafiła na konto fałszywego hodowcy szczeniaków, kontakt ze sprzedawcą nagle się urwał. Żorzanka nie otrzymała szczeniaka, za którego zapłaciła.

Kobieta nie odpuściła. Na własną rękę rozpoczęła poszukiwania osób, które także miały do czynienia z oszustem. Jak się okazuje, fikcyjny hodowca prawdopodobniej nigdy nie był w posiadaniu oferowanych zwierząt.

Zdjęcie podglądowe

Podczas spaceru rodzina zbliżyła się do gniazda srok. Stało się najgorsze

CZYTAJ DALEJ

"Rasowego szczeniaka sprzedam tanio"

Policja prowadzi śledztwo w sprawie 41-latki. Jednocześnie przypomina, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt rozmnażanie rasowych psów poza hodowlą w celach handlowych jest niezgodne z prawem.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wszelkich zakupów dokonywanych w sieci. Niestety – odzyskanie pieniędzy utraconych w wyniku przekrętu jest praktycznie niemożliwe.

Jeśli zauważysz podejrzane ogłoszenie, przede wszystkim powinieneś poinformować serwis o naruszeniu, który powinien niezwłocznie takie ogłoszenie usunąć. Takie zachowanie pozwoli ustrzec inne osoby przed oszustwem.

Źródło: zory.naszemiasto.pl

Jak dobrze znasz mieszkańców sawanny? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jak długo lwy są w stanie przetrwać bez wody?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Franek szuka nowego domu

Psy

Franek przeszedł przez piekło, teraz dostał szansę na nowe życie

Czytaj więcej >

Psy

Podatek od posiadania psa idzie w górę. Ile zapłacimy w 2022 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Czy psy mają poczucie humoru? Ekspert nie ma wątpliwości

Czytaj więcej >

Psy

Które rasy psów powodują najwięcej zniszczeń w domu?

Czytaj więcej >
„Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych”

Psy

„Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych” – wciągający reportaż

Czytaj więcej >

Psy

Pies dla seniora - czy to dobry pomysł? Radzimy, jaką rasę wybrać

Czytaj więcej >