Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Fikcyjni hodowcy naciągają "na szczeniaka". Jak nie dać się oszukać?
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 01.10.2021 02:00

Fikcyjni hodowcy naciągają "na szczeniaka". Jak nie dać się oszukać?

Szczeniak
unsplash/Patrick Kool

41-letnia mieszkanka Żor skandalicznie oszukana przez rzekomego hodowcę szczeniąt. Kobieta za pośrednictwem Internetu chciała zakupić wymarzonego pieska. Chociaż wpłaciła zaliczkę, pupila nigdy nie zobaczyła.

Kobieta zgłosiła się do Komendy Miejskiej Policji w Żorach, zawiadamiając o oszustwie. Z jej relacji wynikało, że na popularnym portalu sprzedażowym znalazła informację o sprzedaży szczeniąt. Oferta ją zainteresowała, dlatego postanowiła omówić szczegóły transakcji z hodowcą.

Wydała oszczędności na szczeniaka, niczego nawet nie podejrzewała

41-latka od dłuższego czasu marzyła o zakupie rasowego pieska. W tym celu zaczęła przeglądać oferty sprzedażowe w sieci. Pech chciał, że trafiła na nieuczciwego sprzedawcę.

Kobieta otrzymała zdjęcia rozkosznych szczeniąt, które momentalnie skradły jej serce. Udzielono jej również informacji na ich temat, dlatego nawet nie brała pod uwagę możliwości oszustwa.

Kiedy wszystko było już ustalone, a zaliczka w postaci kilkuset złotych trafiła na konto fałszywego hodowcy szczeniaków, kontakt ze sprzedawcą nagle się urwał. Żorzanka nie otrzymała szczeniaka, za którego zapłaciła.

Kobieta nie odpuściła. Na własną rękę rozpoczęła poszukiwania osób, które także miały do czynienia z oszustem. Jak się okazuje, fikcyjny hodowca prawdopodobniej nigdy nie był w posiadaniu oferowanych zwierząt.

"Rasowego szczeniaka sprzedam tanio"

Policja prowadzi śledztwo w sprawie 41-latki. Jednocześnie przypomina, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt rozmnażanie rasowych psów poza hodowlą w celach handlowych jest niezgodne z prawem.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wszelkich zakupów dokonywanych w sieci. Niestety – odzyskanie pieniędzy utraconych w wyniku przekrętu jest praktycznie niemożliwe.

Jeśli zauważysz podejrzane ogłoszenie, przede wszystkim powinieneś poinformować serwis o naruszeniu, który powinien niezwłocznie takie ogłoszenie usunąć. Takie zachowanie pozwoli ustrzec inne osoby przed oszustwem. Źródło: zory.naszemiasto.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!