Swiatzwierzat.pl

unsplash/Patrick Kool

Fikcyjni hodowcy naciągają "na szczeniaka". Jak nie dać się oszukać?

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

41-letnia mieszkanka Żor skandalicznie oszukana przez rzekomego hodowcę szczeniąt. Kobieta za pośrednictwem Internetu chciała zakupić wymarzonego pieska. Chociaż wpłaciła zaliczkę, pupila nigdy nie zobaczyła.

Kobieta zgłosiła się do Komendy Miejskiej Policji w Żorach, zawiadamiając o oszustwie. Z jej relacji wynikało, że na popularnym portalu sprzedażowym znalazła informację o sprzedaży szczeniąt. Oferta ją zainteresowała, dlatego postanowiła omówić szczegóły transakcji z hodowcą.

Wydała oszczędności na szczeniaka, niczego nawet nie podejrzewała

41-latka od dłuższego czasu marzyła o zakupie rasowego pieska. W tym celu zaczęła przeglądać oferty sprzedażowe w sieci. Pech chciał, że trafiła na nieuczciwego sprzedawcę.

Kobieta otrzymała zdjęcia rozkosznych szczeniąt, które momentalnie skradły jej serce. Udzielono jej również informacji na ich temat, dlatego nawet nie brała pod uwagę możliwości oszustwa.

Kiedy wszystko było już ustalone, a zaliczka w postaci kilkuset złotych trafiła na konto fałszywego hodowcy szczeniaków, kontakt ze sprzedawcą nagle się urwał. Żorzanka nie otrzymała szczeniaka, za którego zapłaciła.

Kobieta nie odpuściła. Na własną rękę rozpoczęła poszukiwania osób, które także miały do czynienia z oszustem. Jak się okazuje, fikcyjny hodowca prawdopodobniej nigdy nie był w posiadaniu oferowanych zwierząt.

"Rasowego szczeniaka sprzedam tanio"

Policja prowadzi śledztwo w sprawie 41-latki. Jednocześnie przypomina, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt rozmnażanie rasowych psów poza hodowlą w celach handlowych jest niezgodne z prawem.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wszelkich zakupów dokonywanych w sieci. Niestety – odzyskanie pieniędzy utraconych w wyniku przekrętu jest praktycznie niemożliwe.

Jeśli zauważysz podejrzane ogłoszenie, przede wszystkim powinieneś poinformować serwis o naruszeniu, który powinien niezwłocznie takie ogłoszenie usunąć. Takie zachowanie pozwoli ustrzec inne osoby przed oszustwem. Źródło: zory.naszemiasto.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Małe, wtulone w siebie szczeniaki, a wokół las. To właśnie w nim ktoś pozbył się niechcianych zwierząt
Czytaj więcej >

Psy

DIOZ ujawnia kolejny akt przemocy dziecka wobec psa. Wszystko widać na brutalnym filmie
Czytaj więcej >

Psy

Podszedł do nich pies żywcem zżerany przez świerzb. Desperacko błagał, "Zabierzcie ode mnie ten ból"
Czytaj więcej >

Psy

Miała być idealną opiekunką nad psami. Ukryta kamera obnażyła, co naprawdę robiła w pracy
Czytaj więcej >

Psy

Zapakowali szczeniaka do torby i wyrzucili na drogę. Czuwał nad nim "anioł stróż"
Czytaj więcej >

Psy

10-letni owczarek niemiecki ponownie spotyka swojego pana. W mig zmienia się w szczeniaczka
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]