Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > O krok od tragedii. Jeleń oszukał przeznaczenie i cudem uniknął śmierci pod kołami
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 30.09.2021 02:00

O krok od tragedii. Jeleń oszukał przeznaczenie i cudem uniknął śmierci pod kołami

Jeleń na drodze
facebook/Twój Kurier Olsztyński - TKO.pl

Jesień w pełni, a wraz z nią zwierzęta przecinające drogę kierowcom. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do przerażającego wypadku. Tym razem jeleń wyskoczył przed rozpędzony samochód i cudem uniknął zderzenia z pojazdem. Wszystko nagrała kamera.

Każdy kierowca wyjeżdżający na przejażdżkę powinien doskonale zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie czyha na niego na drodze. Jednakże pewnych sytuacji na drodze zwyczajnie nie sposób przewidzieć.

Jeleń dosłownie przeleciał nad maską samochodu

W sobotę, 25 września na trasie z Olsztyna do Klebarka rozegrała się niewiarygodna scena. Nagranie opublikowane w sieci przedstawia moment, w którym przed nadjeżdżające auto niespodziewanie wyskakuje mieszkaniec lasu.

Jeleń wtargnął na drogę i w ciągu ułamku sekundy zdecydował się na skok nad pojazdem. Dzięki doskonałemu refleksowi i dużej dozie szczęścia ani zwierzęciu ani wstrząśniętemu kierowcy nie stała się krzywda.

- Ten kierowca może mówić o niesłychanym szczęściu. Jadąc z Olsztyna w stronę Klebarka nic nie zapowiadało, że nagle z przydrożnego rowu wyskoczy potężny jeleń. Wszystko stało się w dwie sekundy. Kierowca nie zdążył nawet zareagować. Miał jednak ogromne szczęście. Jeleń dał susa nad maską, co uratowało całą sytuację - informuje Twój Kurier Olsztyński.

Jesienią noga z gazu! Trwają sezonowe wędrówki zwierząt

Nagranie zostało opublikowane na facebookowym koncie "Twój Kurier Olsztyński - TKO.pl" wraz z wymownym podpisem: kto miał większe szczęście: kierowca, czy jeleń?

Zgodnie z komunikatem policji apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze w okresie jesienno-zimowym. W tym czasie zwierzęta migrują w poszukiwaniu nowych terytoriów, łowisk, pastwisk oraz zbierają zapasy na zimę.

Niektóre zwierzęta walcząc o swe leśne terytorium wbiegają wprost pod koła jadącego pojazdu. Skutki takiego „spotkania” mogą skończyć się utratą zdrowia, a nawet życia przez kierowcę i pasażerów.

Rzeczniczka podkarpackiej policji podkreśla, że zderzenie nawet z niewielkim zwierzęciem może mieć tragiczne skutki. W razie wypadku zaleca się, aby nie podchodzić do rannego zwierzęcia, lecz zatrzymać auto, wystawić trójkąt ostrzegawczy i wezwać policję, informując o okolicznościach zdarzenia.

Zobacz nagranie:

Źródło: eska.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!