Swiatzwierzat.pl
Ewakuacja szkoły

PILNE

Ewakuacja szkoły podstawowej w Krakowie. Powodem fetor martwego zwierzęcia

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W jednej ze szkół w Krakowie doszło do nietypowej interwencji służb. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzanego zapachu wydobywającego się z rynny. W obawie o bezpieczeństwo uczniów i personelu zarządzono pilną ewakuację placówki. Źródłem fetoru okazało się martwe zwierzę.

Niecodzienne zagrożenie w Małopolsce. Około godziny 7:35 do stanowiska kierowania straż w Krakowie wpłynęło pierwsze zgłoszenie o podejrzanej woni roztaczającej się w Szkole Podstawowej nr 132 w Krakowie.

Kraków. Ewakuacja szkoły podstawowej

Jak wynika z relacji służb, zgłoszenie dotyczyło podejrzanego "niezidentyfikowanego chemicznego zapachu przypominającego gaz".

Nauczyciele, zakładając, że w szkole mogło dojść do wycieku gazu lub innego bezpośredniego zagrożenia życia osób znajdujących się w budynku, zdecydowali się podjąć natychmiastowe działania. Po ogłoszeniu alarmu i zarządzeniu ewakuacji z budynku wyprowadzono przeszło 30 uczniów.

Na miejsce zadysponowano pogotowie gazowe, zastęp JRG PSP Skawina, Oficera Operacyjnego SKKM oraz zaalarmowano OSP Tyniec. Do akcji wkroczył także zastęp rozpoznania chemicznego z JRG 6 Kraków.

- Przybyli na miejsce jako pierwsi pracownicy pogotowia gazowego, nie stwierdzili żadnego zagrożenia. Do działań przystąpili strażacy, którzy również na terenie szkoły, jak i dwóch pobliskich posesji, nie stwierdzili żadnego zagrożenia – poinformował Kraków112 na Facebooku.

Policjant

Pożar gospodarstwa w Kraszewicach. Jeden policjant zaryzykował życiem, by ratować zwierzęta

CZYTAJ DALEJ

Martwy ptak przyczyną zamieszania

Po przeprowadzeniu ponownych pomiarów mierniki nie wskazywały obecności niebezpieczeństwa. Ku zdumieniu i jednoczesnej uldze interweniujących służb, faktyczna źródło niezidentyfikowanej woni nie było tak groźne, jak początkowo przypuszczano.

Ostatecznie okazało się, że powodem alarmu był nieprzyjemny zapach rozkładającego się ciała zwierzęcia. Fetor martwego ptaka, który tkwił w rynnie budynku szkoły, był rzeczywistą przyczyną ewakuacji 30 uczniów i ich opiekunów.

Całe szczęście akcja została zakończona i nikt nie ucierpiał. Niemniej jednak obawy nauczycieli były jak najbardziej uzasadnione, a wersja wydarzeń mogła mieć zupełnie inny finał.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >