Swiatzwierzat.pl
Kosz

facebook/Szpitalik dla Kociąt w Pile Artura i Małgosi

Z kosza na śmieci dobiegały rozpaczliwe piski. Przechodnie rzucili się na pomoc

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Chłopak, który wybrał się do parku położonego w centralnej części Piły, aby pojeździć na rolkach, przypadkiem usłyszał niepokojące dźwięki wydobywające się z kontenera. Sprawdził jego zawartość i na sam widok momentalnie ścisnęło mu się serce z żalu. Okazało się, że w środku tkwiły kocie noworodki w fatalnym stanie.

Popularny i często odwiedzany Park na Wyspie w Pile stał się miejsce przestępstwa, którego nie da się usprawiedliwić w racjonalny sposób. Mało który mieszkaniec podejrzewałby, że w kontenerze na śmieci umieszczonym tuż obok głównego pasażu spacerowego rozgrywa się dramat żywych stworzeń.

Porażające odkrycie w kontenerze na śmieci

W minioną niedzielę, w miejscu służącym do relaksu i aktywności na świeżym powietrzu doszło do porzucenia nowo narodzonych kociąt. Malutkie zwierzęta zostały odebrane spod opieki matki i zapakowane do plastikowej siatce, a następnie celowo wyrzucone do kubła na śmieci.

Kocie noworodki były nadal mokre z krwawiącymi pępowinami - skrajnie wychłodzone z niemierzalną temperaturą i mocno podduszone w wyniku przebywania w reklamówce.


Sprawca potraktował je jak niepotrzebne przedmioty. Z pełną premedytacją wybrał śmietnik za miejsce porzucenia, wiedząc, że nie każdemu przyjdzie do głowy przeszukiwać odpady.

Kociątka szczęśliwie zostały uratowane przez młodego chłopaka dosłownie w ostatniej chwili. Dziś przebywają pod opiekę ekspertów, którzy walczą o ich życie.

Suczka

Po 15 wspólnie spędzonych latach wyrzucili suczkę na bruk. Powód decyzji nie mieści się w głowie

CZYTAJ DALEJ

Zdarzenie mogło zostać zarejestrowane przez monitoring

Fundacja Azylu Koci Świat bada okoliczności zdarzenia. Na mediach społecznościowych aktywiści poinformowali, że sprawa została zgłoszona do Prokuratury.

Nie należy zapominać, że Park na Wyspie jest obiektem publicznym, objętym całodobową ochroną w postaci monitoringu. Aby zidentyfikować zwyrodnialca i wymierzyć mu sprawiedliwość za popełnione czyny, kluczowym dowodem może okazać się materiał filmowy pochodzący z kamer.

W obliczu zaistniałej sytuacji nagrania z monitoringu parku mogą wkrótce zostać poddane obserwacji celem ustalenia tożsamości sprawcy.

Ponadto, świadkowie porzucenia zwierząt domowych proszeni są o pilny kontakt z pracownikami Szpitaliku dla Kociąt w Pile pod numerem telefonu: 512-646-506. Pracownicy zapewniają anonimowość.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >