Swiatzwierzat.pl
Lew i dziecko

instagram/nature___.beauty

Dziecko nie wystraszyło się lwa. Chciało się bawić, na szczęście oddzielała je szyba

19 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Na jednym z instagramowych profili poświęconych naturze i dzikim zwierzętom opublikowało nagranie, w którym widać, jak olbrzymi lew przypatruje się małemu chłopcu. Chociaż maluch chciał się z nim bawić, drapieżnik pozostawał niewzruszony.

Co się stanie, jeśli pokażemy lwu ludzkie dziecko? Czy olbrzymi kot zareaguje zgodnie z instynktem łowieckim i spróbuje upolować łatwą ofiarę, czy też będzie potrafił trzymać nerwy na wodzy? Możecie przekonać się na własne oczy. Zachowanie pewnego osobnika zarejestrowano na filmie i udostępniono w mediach społecznościowych.

Dziecko ani trochę nie boi się lwa

Na nagraniu widzimy, jak malutki chłopiec stoi przy wybiegu dla lwów. Ogromny dziki kot jest oddzielony od zwiedzających szybą, do której dziecko przyciska ręce. Maluszek znajduje się zaledwie kilka centymetrów od drapieżnika i robi wszystko, by zwrócić na siebie jego uwagę. Nie ulega wątpliwości, że w jego wyobrażeniu niebezpieczny drapieżnik jest zaledwie powiększoną wersją domowego mruczka, z którym z chęcią by się pobawił.

W tym samym czasie lew bacznie obserwuje małą istotkę po drugiej stronie szyby ochronnej i nie ulega zaczepkom. Zdaje się być przyzwyczajony do podobnych zachowań ze strony zwiedzających ogród, ale mimo to nawet w obliczu dziecięcych wygłupów nie traci czujności.

Niedźwiedź

Rosyjskiego myśliwego dosięgnęła karma. Zgniótł go niedźwiedź, do którego strzelał

CZYTAJ DALEJ

Niezwykła reakcja dzikiego zwierzęcia

Jeśli spodziewaliście się, że król dżungli w końcu straci nad sobą panowanie i rzuci się w stronę szyby, to jesteście w błędzie. Lew do samego końca zachowuje spokój i nie spuszcza dziecka z oczu. Tymczasem po chłopcu nie widać ani odrobiny strachu i co najwyżej może być zawiedzony tym, że dziki zwierzak nie chciał przyłączyć się do zabawy.

Nagranie z udziałem chłopca i lwa szybko wygenerowało ponad milion odtworzeń, wzbudzając zachwyt u użytkowników Instagrama. Trudno jednak nie ulec wrażeniu, że niejeden rodzic wzdrygnąłby się ze strachu, wyobrażając sobie własną pociechę na miejscu bohatera filmu.

- Nie pozwoliłabym na to swojemu dziecku

- Gdyby nie było szyby, ten maluszek stałby się przekąską dla lwa

- A lew mówi: lepiej się ciesz, że między nami jest ta szyba - komentują internauci.

Mimo, iż lwy, tygrysy, niedźwiedzie czy inne drapieżniki często są postrzegane jako zwierzęcy przyjaciele rodem z bajek Disneya, nie można zapominać, że mieszkańcy ogrodów zoologicznych wcale nie są leniwymi osobnikami pozbawionymi zabójczego instynktu. Pamiętajmy, że jeśli nie stanowiłyby dla nas zagrożenia, wybiegi nie byłyby odpowiednio zabezpieczane i oddzielane ogrodzeniem czy szybami ochronnymi.

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: instagram/nature___.beauty

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Wczesna wiosna, a może długa zima? Świstak wydał werdykt. Już wiadomo, co nas czeka

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Ogromny humbak wyrzucony przez morze. To kolejny przypadek w ciągu kilku tygodni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Wstrząsające odkrycie spacerowicza. Sześciometrowe boa i pytony znalezione w worku

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nie masz pomysłu na Walentynki? Nazwij karalucha imieniem swojego eks

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Na belgijskim lotnisku zamarzły trzy niedźwiedzie. Na całym świecie pozostało ich 5-10 tysięcy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >