Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kotka wącha koszulę należącą do zmarłego opiekuna. Jej reakcja sprawia, że łzy płyną strumieniami
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 15.06.2022 11:49

Kotka wącha koszulę należącą do zmarłego opiekuna. Jej reakcja sprawia, że łzy płyną strumieniami

stęskniony kotek
tiktok.com/@topaz1129

Wdowa po pilocie śmigłowca postanowiła przeprowadzić eksperyment. Kobieta wyjęła z szafy koszule należące do swojego zmarłego męża, a domowy pupil nie był w stanie przejść obok nich obojętnie. Kiedy zobaczyła uroczą reakcję kota, postanowiła ją nagrać i wrzucić do Internetu, gdzie nagranie podbija serca internautów.

TikTokerka znana pod nazwą Topaz1129 opublikowała nagranie, na którym jej kot wącha stos koszulek, należących do jego zmarłego właściciela. Chociaż mężczyzna zmarł kilka la temu, jego wierny zwierzak wciąż go pamięta i najwyraźniej tęskni.

Kot wącha ubrania, które należały do zmarłego właściciela

Autorka popularnego filmu jest matką czwórki dzieci i miłośniczką zwierząt. Na opublikowanym przez nią nagraniu widać burą kotką, która weszła na stos koszulek. Zwierzę zaczyna je czule wąchać, jakby przypominając sobie zmarłego członka rodziny.

Fot. screen z: tiktok.com/@topaz1129/

Mężczyzna, będący byłym opiekunem kota i mężem autorki nagrania, zginął podczas wypadku śmigłowca medycznego, o czym napisano w filmie.

Mój mąż został zabity kilka lat temu. Dzisiaj wyciągnęłam kilka jego koszul. To jedyne zwierzę, które jeszcze mamy, które go znało. Obserwuj jej reakcję – napisała.

Chwytające za serce nagranie z udziałem kota, możesz zobaczyć tutaj.

@topaz1129 My heart hurts. She remembers. #fyp #fypage #foryoupage #myhusbandlivesinheaven #widow #widowsoftiktok #brokenheart #cats #catsoftiktok ♬ original sound - JustGiveMeAMintue

Kot może kochać równie mocno jak pies

Jeśli uważacie, że koty nie przywiązują się do swoich właścicieli, jesteście w błędzie. Wyniki badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym Current Biology, dotyczącego więzi przywiązania między kotami domowymi a ludźmi jednoznacznie wskazują, że koty potrafią kochać swoich właścicieli.

Badania oparte na wskaźnikach przywiązania, które obejmują m.in. szukanie bliskości oraz stres związany z separacją z ulubionym człowiekiem, pokazują, że około 65 procent dorosłych kotów jest przywiązana do swoich właścicieli. Mruczki wysyłają jednak wiele sygnałów o swojej sympatii do opiekuna. 

Nagranie porusza serca internautów

Wzruszające nagranie zdobyło tysiące polubień i komentarzy, w których internauci okazywali współczucie i złożyli kondolencje w związku z tym, co spotkało autorkę nagrania oraz jej bliskich. Jeden z użytkowników TikToka napisał, że jej mąż z pewnością był dobrym człowiekiem, co dowodzi reakcja zwierzęcia.

Przykro mi. On był dobrym człowiekiem, zwierzęta to czują – napisał.

Wow! Naprawdę zastanawiam się, co się dzieje z tymi kotami. Czy myślisz, że kot potrafi przełożyć zapach na emocje? Dziękuję za udostępnienie – skomentował jeden z użytkowników aplikacji.

Przykro mi z powodu twojej straty, widać kotek zna zapach tatusia – dodał inny.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: tiktok.com, newsweek.com

Tagi: Kot