Swiatzwierzat.pl
Pies z dzieckiem

youtube/Sam Giovanini

Kobieta chciała, by dziecko powiedziało "mama". Nie przewidziała reakcji swojego psa, płaczemy ze śmiechu

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Około roczne dziecko wciąż nie wypowiedziało swoich pierwszych słów. Matka chłopca aktywnie zachęcała go, by nie wstydził się jej zawołać, lecz maluch nadal nie był na to gotowy. Podczas kolacji kobieta ponownie uczyła najmłodszego członka rodziny,

Eksperci do spraw prawidłowego rozwoju dziecko zapewniają, że mały człowiek rozpoczyna naukę mówienia już około szóstego miesiąca życia. W tym czasie maluch zaczyna wymawiać pierwsze sylaby, które wraz z czasem powoli łączy ze sobą, mimo że na tym etapie nadal nie rozumie ich sensu. Rodzice zazwyczaj aktywnie zachęcają swoje pociechy do gaworzenia i z niecierpliwością wyczekują chwili, gdy z ust ich maleństwa padnie pierwsze "mama" czy "tata".

Mama próbowała nauczyć dziecko mówić

Behawioryści oraz naukowcy badający zwierzęta są zdania, że inteligencja psów osiąga podobny poziom, co u kilkuletniego dziecka. Nic więc dziwnego, że czworonogi z łatwością nawiązują przyjaźnie z najmłodszymi członkami rodziny, których postrzegają jak swoich rówieśników.

Dla dzieci i psów nieustannie odkrywanie tajemnic otaczającego ich świata jest nie lada rozrywką, ale i rywalizacją. Często prześcigają się w tym, kto jako pierwszy rozwiąże skomplikowane łamigłówki i pochwali się nowymi sztuczkami. 

Co ciekawe, poniższe nagranie udowadnia, że nawet w nauce tak trudnej umiejętności, jaką jest mówienie, może uczestniczyć zarówno dziecko, jak i zwierzak. Właścicielka pewnego sprytnego psa, a zarazem mama kilkumiesięcznego synka postanowiła pomóc chłopcu w wypowiedzeniu jego pierwszych słów.

Kobieta usiadła naprzeciwko dziecka z jedzeniem na kolanach i zaczęła nagrywać tę niezapomnianą chwilę. Spodziewała się, że pierwsze słowa mogą paść z ust chłopca w każdej chwili, dlatego nie wybaczyłaby sobie, gdyby nie uwieczniła ich na filmie. Nie przewidziała jednak, że wkrótce rodzinna pamiątka stanie się absolutnym hitem w Internecie.

Pies wyprzedził brata w nauce mówienia

Kobieta próbowała zachęcić swojego synka do wypowiedzenia słowa „mama". Co zaskakujące, w pewnym momencie pies nie mógł się już dłużej opanować i w końcu zademonstrował chłopcu, jak powinien to zrobić!

Skory do nauki konwersacji owczarek australijski miał w tym jednak ukryte intencje. Obserwując, jak jego właścicielka je przepysznie wyglądającą kolację, postanowił wkupić się w jej łaski i udowodnić, że nawet on potrafi posługiwać się ludzką mową. Już po kilku próbach był w stanie perfekcyjnie „wypowiedzieć" dwusylabowe słowo!

Wideo dokumentujące pierwsze słowa psiaka, a nie dziecka, skradło serca widzów z całego świata. Od czasu publikacji zebrało już ponad 14 milionów wyświetleń, stale wywołując u nowych, jak i powracających do niego użytkowników, salwy śmiechu. 

Chyba nikt nie spodziewał się, że w tej rywalizacji to pies zwycięży i przyćmi swojego przyrodniego brata. Nagranie z udziałem sprytnego owczarka jest niezbitym dowodem na to, że w życiu nie istnieją rzeczy niemożliwe. Tak długo, jak mamy odpowiednią motywację do pokonywania swoich słabości, jesteśmy w stanie zrobić dosłownie wszystko. 

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Pies porzucony w worku

Psy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >