Swiatzwierzat.pl

YouTube.com @Amazing Places On Our Planet

Dzieci poszły szukać bydła, czekał je przerażający los. Najstarsze miało ledwie 11 lat

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Emil Hoff

Cała Tanzania przeżywa straszną tragedię. Każda śmierć porusza, ale cóż powiedzieć, gdy trójka dzieci ginie w tak okropny sposób? Wśród burzy medialnej i gorących sporów zrodzić się mogą nowe rozwiązania, które zapobiegną podobnym nieszczęściom w przyszłości.

Do tragicznych wydarzeń doszło na obrzeżach parku narodowego Ngorongoro. To cudownie piękna równina, pełna dzikich zwierząt, prawdziwy klejnot Afryki. Słynie z dużej populacji drapieżnych kotów, jak lwy i gepardy.

Kraina zastrzeżona dla Masajów

Niestety, ta surowa kraina bywa nieprzewidywalna i skrajnie brutalna. Dlatego tylko wybrani ludzie mają prawo na niej mieszkać. To koczownicze plemię Masajów, dla których Ngorongoro to szczególnie święte miejsce.

Masajowie koczowali w okolicach miasteczka Arusza. Czwórka dzieci, z których najstarsze miało 11 lat, wróciła właśnie ze szkoły. Okazało się, że bydło wydostało się z zagrody i trzeba było iść go szukać.

Straszliwy atak bez ostrzeżenia

Dzieci ruszyły na poszukiwania krów do pobliskiego buszu. Nie przeczuwały, że już nigdy nie wrócą do domu.

Świadkowie słyszeli tylko krzyki i stłumiony ryk lwa. W kilka chwil było po wszystkim. Drapieżnik zaatakował masajskie dzieci błyskawicznie i bezlitośnie. Troje z nich zginęło na miejscu, czwarte zostało ranne, ale przeżyło.

- Sytuacja musi się zmienić - mówił szef policji w Aruszy, Justine Masejo, na konferencji prasowej po tragedii. - Społeczności koczownicze muszą zacząć stosować specjalne środki ostrożności i ochrony przed drapieżnikami. Zwłaszcza, gdy opiekę nad bydłem powierzają dzieciom.

Nie wiadomo, czy tragedia w Ngorongoro zmieni tradycyjny styl życia Masajów i czy w związku ze śmiercią trojki dzieci rząd kraju zmieni prawo tak, by zapewnić nieletnim pasterzom więcej bezpieczeństwa.

Źródło: The Guardian

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

Zmarł Zdzisław Małysz, przyjaciel wszystkich zwierząt. "Był ich głosem na interwencjach, w sądach, w mediach"
Czytaj więcej >

Aktualności

Bezdomniaki liczą na pomoc. Świąteczna pomoc dla zwierząt w potrzebie
Czytaj więcej >

Aktualności

Historia przyjaźni 10-letniej dziewczynki i cyrkowego kucyka. „Uwolnić Poly” w kinach od 02.12
Czytaj więcej >

Aktualności

Suczka panicznie boi się ludzkiego dotyku. Kiedy kobieta wyciąga do niej rękę, wszystko się zmienia
Czytaj więcej >

Aktualności

Turystka dotkliwie pogryziona przez żółwia. "Nie jestem pewna, czy kiedykolwiek wejdę jeszcze do morza"
Czytaj więcej >

Aktualności

Pies uratował właścicielkę przed śmiercią pod kołami vana. Wszystko uchwyciła kamera
Czytaj więcej >
Emil Hoff

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek i artykułów (w prasie i sieci), influencer wołacza. Redaktor swiatzwierzat.pl. Team koty. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]