Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-10-05T094236.475

YouTube.com @Bright Side

Dramat we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Mama trójki jeży zagryziona przez psa

5 Października 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Na terenie Wdeckiego Parku krajobrazowego doszło do bardzo przykrego zdarzenia. Wszystko przez psy puszczone luzem w czasie spaceru.

Piękna pogoda zachęca do spacerów i cieszenia się kolorową jesienną szatą przyrody. Dla psa spacer to gwóźdź programu każdego dnia, jego ulubione zajęcie i atrakcja. Na spacerze może się wyszaleć, nawąchać i spotkać z innymi czworonogami.

BeFunky-collage - 2021-10-05T090143.686

Zapadł wyrok ws. zoofila, który dręczył swojego psa. Czy to wystarczająca kara?

CZYTAJ DALEJ

Dramat rodziny jeży

Niestety, co dla psa jest świetną zabawą, dla dzikich zwierząt może oznaczać tragedię. Tak stało się na terenie Wdeckiego parku Krajobrazowego. Któryś z bywalców Parku, zachęcony piękną pogodą, spuścił psy ze smyczy i pozwolił im biegać wolno.

Skutki tej nierozsądnej decyzji okazały się fatalne dla rodziny jeży. Pies napadł na zwierzątka, niemal zupełnie bezbronne wobec rozochoconego napastnika. Mama trójki jeżyków została brutalnie zagryziona. Jej dzieci ocalały być może tylko dlatego, że pies miał już dość kłujących kolców swej ofiary i stracił zainteresowanie kolejnymi jeżami.

"Puszczanie psa luzem to zagrożenie dla innych zwierząt"

O tragedii poinformowali pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego na Facebooku.

- W czasie spacerów po naszym Parku należy mieć świadomość, że puszczanie psa luzem stanowi zagrożenie dla innych zwierząt - czytamy w poście. - Niestety, psy zagryzają lub okaleczają jeże, a także rozkopują ich legowiska i miejsca hibernacji.

Jeże brutalnie wyrwane z hibernacji po tym, jak ich norkę rozkopał pies, są praktycznie skazane na zagładę i bez pomocy człowieka nie przeżyją do wiosny.

Bądźmy rozważni!

Trzy małe jeżowe sierotki, tak brutalnie pozbawione mamy przez spuszczonego ze smyczy psa, zostały przekazane przez pracowników Wdeckiego Parku Krajobrazowego do ośrodka rehabilitacji jeży "Azyl dla Jeży" w Solcu Kujawskim. To dla nich szczęście w nieszczęściu. Fachowi opiekunowie w ośrodku zajmą się jeżykami nie gorzej niż ich mama.

Oby smutna przygoda rodziny jeży nie poszła na marne, a apel pracowników Parku został wysłuchany! Pamiętajmy, że spuszczanie psów ze smyczy w miejscach, gdzie występują dzikie zwierzęta, może się skończyć fatalnie. Bądźmy rozważni!

Zobaczcie zdjęcie trzech osieroconych jeżyków:

Źródło: Facebook.com @WdeckiParkKrajobrazowy

Sprawdź swoją wiedzę o wężach!

Pytanie 1 z 8

Jak nazywa się nauka zajmująca się wężami?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >