Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Dramatyczna nocna interwencja obrońców zwierząt. Ktoś okrutnie potraktował bezbronną istotę
Emil Hoff
Emil Hoff 04.10.2021 02:00

Dramatyczna nocna interwencja obrońców zwierząt. Ktoś okrutnie potraktował bezbronną istotę

BeFunky-collage - 2021-10-04T111629.643
Photo by NeONBRAND on Unsplash

Dramatyczna interwencja obrońców zwierząt z rybnickiego Pet Patrolu. Aż trudno uwierzyć, co znaleziono w jednym z kontenerów na śmieci. Jak ktoś mógł się zdobyć na takie okrucieństwo?

Późno w nocy ktoś wyrzucał śmieci na jednym z osiedli w Rudzie Śląskiej. Dziwne poruszenie i jakby pisk przyciągnęły uwagę człowieka, który po odsunięciu kilku odpadków dokonał wstrząsającego odkrycia.

Skazali ją na śmierć w męczarniach

W śmietniku ktoś porzucił malutką kotkę! Zwierzę na pewno nie wpadło do kontenera przypadkiem, było bowiem owinięte w folię, jakby ktoś chciał się upewnić, że nie ucieknie z pułapki i poniesie śmierć głodową w strasznych męczarniach.

Dobrzy ludzie natychmiast uwolnili zwierzątko z folii i przewieźli do kliniki w Zabrzu. O przebiegu akcji ratunkowej poinformował na Facebooku rybnicki Pet Patrol, który też przygarnął kotkę, zajął się jej leczeniem i obecnie szuka dla niej domu.

- Będziemy Was informować - piszą obrońcy zwierząt w dramatycznej relacji na Facebooku. - Z pewnością ta noc będzie decydująca! Trzymajcie kciuki!

Foli dostała drugą szansę

Mimo osłabienia i zaniedbania, kotka, nazwana Foli przeżyła feralną noc i obecnie jej stan jest stabilny.

- Foli była odwodniona i wycieńczona, zaawansowany koci katar utrudnia jej oddychanie i przyjmowanie pokarmów - czytamy w relacji obrońców zwierząt. - To maleństwo zostało uratowane dosłownie w ostatniej chwili, dzięki pomocy ludzi, którzy chcieli naprawić to, co ktoś inny popsuł.

Los, na jaki skazał Foli anonimowy oprawca, wydaje się szczególnie przerażający.

- Ktoś w bestialski i okrutny sposób pozostawił maleńkie, ledwie 4-tygodniowe kocie dziecko na pewna śmierć głodową! - oburzają się obrońcy zwierząt.

Foli obecnie dochodzi do siebie, jest karmiona co 3 godziny. Gdy tylko nabierze sił, będzie można znaleźć dla niej nowy dom.

Zobaczcie zdjęcia Foli, uratowanej ze śmietnika:

Źródło: Facebook.com @petpatrolrybnik

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!