Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-10-04T104045.162

Facebook.com @GminaLututow

Lututów: wilki zaatakowały stado krów. Burmistrz wydał ostrzeżenie dla mieszkańców

4 Października 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Mieszkańców gminy Lututów (woj. łódzkie) ogarnął niepokój. Wszystko wskazuje na to, że wilki zaatakowały stado krów, należące do miejscowego rolnika. Trzy zwierzęta straciły życie w nagłym ataku.

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło w miejscowości Kłoniczki w gminie Lututów. Gdy miejscowy rolnik wyszedł na pastwisko, jego oczom ukazał się porażający widok.

BeFunky-collage - 2021-10-04T094837.755

Smutna historia rannego kota pokazuje, że nie każdy nadaje się do opieki nad zwierzętami

CZYTAJ DALEJ

Trzy krowy straciły życie

Na trawie leżała zagryziona krowa, dwie inne były ciężko ranne, poszarpane. Wszystko wskazywało na to, że zwierzęta padły ofiarą wilków.

Burmistrz Lututowa wystosował do mieszkańców gminy specjalny komunikat ostrzegawczy, w którym prosi o zachowanie szczególnej ostrożności, pilnowanie zwierząt gospodarskich, rezygnację ze spacerów do lasu i rozwagę w razie spotkania z wilkiem.

- Mam nadzieję, że ten komunikat dotrze także do sąsiednich gmin - mówi Marek Pikuła, burmistrz Lututowa, na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej. - Tutaj moja osobista prośba do mieszkańców, aby zachować szczególną ostrożność. W przypadku spotkania z wilkiem i wilkami należy spokojnie się oddalić. Wilki nie atakują ludzi, choć zdarza się, że bronią się przed zbyt ciekawskimi psami.

Ludzi nie ma w wilczym menu

Wilki objęte są w Polsce ścisłą ochroną gatunkową, co sprzyja stałemu wzrastaniu ich populacji. Ponieważ jednak tereny leśne, gdzie żyją wilki, nie powiększają się, coraz częściej dochodzi do spotkań ludzi z tymi drapieżnikami. Eksperci są zgodni, że człowieka nie ma w wilczym menu, jednak - jak widać - wilki mogą narobić szkód właścicielom stad.

- Wilki unikają ludzi jak mogą - mówi Bartosz Kulawinek z Nadleśnictwa Antonin w rozmowie z Faktami Kaliskimi. - Czasem zdarzy się, że nie zauważą człowieka, zanim ten podejdzie na odległość ok. 30 m. Mają dość słaby wzrok, trudno im wyróżnić nieruchomego człowieka z tła. Dlatego czasem dają się zaskoczyć ludziom. Generalnie jednak wilk się człowiekiem nie interesuje.

Wysłuchajcie komunikatu burmistrza Lututowa na falach Radia Ziemi Wieluńskiej. Komunikat ostrzegawczy dla mieszkańców gminy możecie zobaczyć na Facebooku:

Źródło: radiozw.com.pl, faktykaliskie.pl, Facebook.com @GminaLututow

Sprawdź swoją wiedzę o wężach!

Pytanie 1 z 8

Jak nazywa się nauka zajmująca się wężami?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >