Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-18T125838.765

Twitter.com @NYPDSpecialops

Dramat na rzece Hudson. Mężczyzna chciał ratować psa, po chwili sam potrzebował pomocy

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Do dramatycznej sytuacji doszło w Nowym Jorku. Tragedia rozegrała się na nabrzeżu rzeki Hudson. Mężczyzna i jego pies nie przypuszczali, że zwykły spacer zmieni się w walkę o życie.

Nie wiadomo, co sprawiło, że piesek stracił rozsądek lub orientację w terenie. Świadkowie widzieli tylko, jak wpada do wody.

BeFunky-collage (2)

Tragedia w Azylu Nad Doliną Noteci. Pożar strawił zabudowania, zdjęcia porażają

CZYTAJ DALEJ

Porwał ich potężny nurt

Do tragedii doszło na skrzyżowaniu 43 Ulicy i 12 Alei. Mężczyzna wyprowadzał pieska po nabrzeżu rzeki Hudson. Niestety, w którymś momencie piesek stracił równowagę i wpadł do wody.

Rzeka Hudson ma silny nurt. To jedna z głównych amerykańskich arterii handlowych. Płynie z północy, z dzikich ostępów stanu Vermont, i wpada do Atlantyku. To nad jej brzegami powstały porty Nowego Jorku, które dziś stanowią światowe centrum handlu.

Biedny piesek nie miał żadnych szans w walce z nurtem. Doskonale wiedział o tym jego właściciel. Mężczyzna nie zastanawiał się ani chwili i skoczył do wody za swoim pieskiem, by samemu wyciągnąć go z odmętów.

Niestety, okazało się już po chwili, że nurt jest zbyt silny nawet dla dorosłego człowieka. Rzeka porwała mężczyznę, który zdołał tylko przycisnąć pieska do piersi.

Policja wkroczyła do akcji

Na szczęście świadkowie od razu zawiadomili policję. Funkcjonariuszy szybko przybyli na miejsce. Zorganizowano akcję ratunkową, która polegała na tym, że w odpowiednim miejscu rzucono mężczyźnie linę i kubrak ratunkowy, tak by można było wyciągnąć go z wody.

Przez cały czas właściciel ani na moment nie wypuścił z rąk swojego pieska, który uczepił się go jak ostatniej deski ratunku, cały zmoknięty, przerażony i przemarznięty.

Policjantom udało się wyciągnąć z wody mężczyznę i jego pieska. Szczeniakowi nic się nie stało, właściciel został przewieziony do szpitala na badania.

Nowojorska Policja poinformowała o całym zdarzeniu na swoim Twitterze. Opublikowała też dramatyczne zdjęcie, na którym widać moment wyciągania z wody mężczyzny i jego niesfornego pieska.

(Twitter.com @NYPDSpecialops)

Źródło: New York Post

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >