Swiatzwierzat.pl
Labrador

facebook/Maciej Kawecki

Labrador został uratowany przed utonięciem. Stał się częścią marynarki wojennej

24 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W listopadzie 2020 roku, w wyniku gwałtownych burz miasto Tabasco w południowo-wschodnim Meksyku znalazło się pod wodą. Na pomoc mieszkańcom wyruszyła grupa ratowników na łodziach i pontonach. Kiedy potok dosięgał balkonów, oczom żołnierzy ukazało się przerażone zwierzę, które było już od pasa w dół pod wodą.

Nagranie opublikowane w sieci przedstawia akcję ratunkową po największej od 50 lat powodzi, która nawiedziła Meksyk. Żołnierze przeszukujący zalane ulice natrafili na labradora, który ostatkiem sił trzymał się poręczy balkonu.

Labrador próbował utrzymać się na powierzchni

Woda błyskawicznie zalała domy, gospodarstwa i drogi, dlatego misją służb było ratowanie jak największej liczby ocalałych. Okazuje się jednak, że niektórzy podczas prób ratowania dobytku i ucieczki przed podnoszącym się poziomem wody i powalonymi drzewami, łatwo zapominają, że pomocy potrzebują również czworonożni przyjaciele.

Ratownicy nie pozostali obojętni na krzywdę porzuconych zwierząt. Udzielili pomocy m.in. przestraszonemu labradorowi, który stojąc na tylnych łapach, kurczowo trzymał się barierki. W jego oczach tliła się ostatnia iskierka nadziei.

Na nagraniu widać, że mężczyzna poklepał psa po głowie, aby dodać mu otuchy, a następnie pomógł mu wejść do łodzi. Pupil wydawał się skrajnie wyczerpany, gdyż nie mógł zrobić tego sam.

Ryś

Leśniczy w trakcie pracy stanął oko w oko z rysiem. „Robi się jakoś dziwnie i nieswojo"

CZYTAJ DALEJ

Pies, którego ocalono przed utonięciem, został adoptowany

Pies został przetransportowany w bezpieczne miejsce, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Pomimo nagłośnienia sprawy, ostatecznie po pupila nie zgłosił się żaden właściciel.

Chociaż złoty labrador wiele wycierpiał, jego historia okazała się mieć szczęśliwe zakończenie. Żołnierze podjęli decyzję, by dać bezpańskiemu zwierzakowi szansę i zaciągnąć go do służby w marynarce wojennej. Dziś jest w trakcie szkolenia, aby w przyszłości pełnić rolę psa ratowniczego.

Pies wykazuje w tym wielki potencjał i zdolności. Jest nadzieja, że ​​będzie jednym z najlepszych psów ratowniczych, odkąd sam się uratował. Jego historia pokazuje, że nawet w najbardziej pochmurny dzień, zawsze przebija się kilka promieni światła i nadziei – powiedział meksykański urzędnik.

Zobacz nagranie i zdjęcia:

Labrador
null

Źródło: boredpanda.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >