Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Człowiek najlepszym przyjacielem psa. Mężczyzna ruszył na ratunek, gdy jego pupil został zaatakowany
Emil Hoff
Emil Hoff 20.08.2021 02:00

Człowiek najlepszym przyjacielem psa. Mężczyzna ruszył na ratunek, gdy jego pupil został zaatakowany

BeFunky-collage - 2021-08-20T141526.163
YouTube.com @Story Trender

Bruce Savage wyprowadzał swoją suczkę Hannę wzdłuż brzegu stawu w malowniczym miasteczku Mount Pleasant w Karolinie Północnej (USA). Nie przypuszczał, że za chwilę przeżyje jeden z najstraszniejszych momentów swego życia.

Mężczyzna wzniósł oczy ku niebu i podziwiał pięknie podświetlone chmury. Już po chwili obejrzał się na swoją suczkę i spostrzegł, że nigdzie jej nie ma.

"Cały mój organizm doznał szoku!"

Pies jakby zapadł się pod ziemię. Żadnego szczekania, żadnego sapania, pisku, nic. Rozpłynął się w powietrzu,

- Dosłownie cały mój organizm doznał szoku - opowiada Bruce w wywiadzie dla portalu KY3. - Z nerwów jakby wyłączył mi się słuch, słyszałem tylko własne krzyki. Wrzeszczałem imię Hanny ile sił w płucach.

W jednej chwili jednak słuch wrócił i Bruce usłyszał plusk wody. Rzucił się pędem nad brzeg stawu. Na widok tego, co działo się w zaroślach poniżej, doznał drugiego szoku.

W paszczy aligatora

Hanna szamotała się z wielkim aligatorem! Gad trzymał ją zębami za miednicę i nie puszczał. Wyglądało to przerażająco. Bruce był pewien, że właśnie ogląda ostatnie chwile swojego ukochanego pieska.

Mimo szoku, a może właśnie dzięki niemu, mężczyzna ruszył do akcji, nie okazując strachu przed aligatorem. Chwycił Hannę i z zaskakującą łatwością wyszarpnął ją z paszczy gada, być może pomogło mu to, że futro suczki nasiąkło pełną glonów wodą i stało się śliskie.

Człowiek najlepszym przyjacielem psa

Kiedy mężczyzna uciekał z Hanną na ramionach, zdał sobie sprawę, że suczka straciła ogon! Odgryzł go aligator, ale nie była to wysoka cena za ocalenie życia.

- Kiedy dzieciaki w domu pytały mnie, czy oglądałem się za siebie, odpowiedziałem, że absolutnie nie! - śmieje się Bruce. - Wolałem nie szukać ogonka Hanny pod okiem godnego aligatora.

Bruce twierdzi, że zdawał sobie sprawę z obecności aligatorów w okolicznych zbiornikach wodnych. Nigdy jednak nie przypuszczał, że gad jest w stanie dosłownie ściągnąć ze ścieżki przebiegającego psa.

Źródło: KY3 za Fox News

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami