Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Mieszkańcy gminy Nowy Kawęczyn są oburzeni. „Tym razem to już przesada!"
Emil Hoff
Emil Hoff 19.08.2021 02:00

Mieszkańcy gminy Nowy Kawęczyn są oburzeni. „Tym razem to już przesada!"

BeFunky-collage - 2021-08-19T164218.503
YouTube.com @Piotr Żelażewski

Spokojna wieś w gminie Nowy Kawęczyn ma smutny problem. Od wielu lat przy drogach biegnących przez pobliskie lasy nagminnie porzucane są psy. Tym razem jednak mieszkańcy nie wytrzymali. "To już przesada!" - mówią.

Kilku chłopców szło wieczorem w odwiedziny do kolegów. Pokonywali już tę drogę wielokrotnie i nie spodziewali się żadnych niespodzianek. Niestety, miało się okazać, że tego spaceru długo nie zapomną.

Straszne znalezisko w przydrożnym rowie

Jeden z nich nagle zauważył coś w przydrożnym rowie. Dziwny kształt ruszał się i wydawał piski, a co dziwniejsze, piszczał wieloma głosami. Gdy chłopcy podeszli bliżej, wszystko zrozumieli.

Ktoś porzucił w rowie psa! Jednak tym razem nie jednego, ale suczkę z młodymi! Szczenięta czepiały się mamy, przerażone i bezbronne. Suczka patrzyła na dzieci z nadzieją. Nie bała się, widać, że była przyzwyczajona do życia z ludźmi.

Chłopcy natychmiast powiadomili swoich rodziców oraz kolegów, do których szli. Już po paru minutach przy pieskach znalazła się spora grupka młodzieży. Suczka pchała się chłopcom na kolana, najwyraźniej oszołomiona koszmarem, jaki ją spotkał.

Chłopcy pilnowali psów przez trzy godziny

Za radą rodziców chłopcy zadzwonili pod numer alarmowy, ale dyspozytorka nie umiała im pomóc. Zadzwonili więc na komendę policji w Skierniewicach. Tam poinstruowano ich, by skontaktowali się ze schroniskiem Psiakowo pod Łowiczem, które zajmuje się zbieraniem porzuconych psów m.in. z terenu gminy Nowy Kawęczyn.

Pracownicy Psiakowa poinstruowali chłopców, by przypilnowali piesków, dopóki nie przyjadą. Po mniej więcej trzech godzinach opieki nad pieskami chłopcy wreszcie mogli oddać suczkę i jej szczenięta w ręce profesjonalistów z Psiakowa.

- Co roku znajduje się u nas po kilka porzuconych psów - mówi jedna z mieszkanek wsi w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim. - Jednak tym razem to już przesada! Jak można porzucić matkę z dziećmi?

Na szczęście suczka, nazwana przez nowych opiekunów Toffi, ma się dobrze, a jej dzieci są zdrowe. Ponieważ chłopcy znaleźli ja najwyraźniej niedługo po porzuceniu, nie zdążyła nigdzie uciec i zdziczeć. Ma teraz dużą szansę na szybkie znalezienie nowego domu.

Źródło: Dziennik Łódzki

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami