Swiatzwierzat.pl
Kot i dziecko

instagram/dailymail

Czarny kot wcielił się w rolę opiekuna dziecka. Nagranie rozczuli każdego

28 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Każdy rodzic zastanawia się, jak zwierzaki domowe zareagują na nagłe powiększenie rodziny o niemowlę. Właściciele czarnego kociaka również obawiali się, że mruczek nie odnajdzie się w nowej sytuacji. Jak jednak widać na opublikowanym w sieci filmie, stało się coś zupełnie odwrotnego.

Pewien czarny kocurek zaskoczył całą rodzinę. Kiedy nikt nie patrzył, zakradł się do łóżeczka śpiącego niemowlęcia, aby dobrze mu się przyjrzeć. Czy od razu zaakceptował nowego członka rodziny?

Reakcja mruczka zaskoczyła miliony internautów

Jeden z rodziców zauważył niezwykłe zachowanie mruczka i natychmiast złapał w rękę kamerę, aby uwiecznić je na nagraniu. Widzimy na nim, że zwierzak podchodzi z pewną dozą ostrożności do poznawania nowego członka rodziny. Z początku trzyma się na dystans, nieśmiało zaglądając do wnętrza kołyski.

Dopiero po kilku chwilach kotek wyciąga łapkę do przodu i głaszcze niemowlę po głowie. Jest przy tym bardzo ostrożny i delikatny, aby przypadkiem go nie obudzić.

Urok zachowania kociaka potęgują napisy dodane przez autora filmu. "Co to jest? Muszę pogłaskać. Ostrożnie, żeby nie obudzić...Ok, dobrze to zrobiłem" - możemy przeczytać na filmie.

Niepublikowane wcześniej sceny z niemieckiego zakładu mięsnego

Wstrząsający film z zakładu mięsnego. Dwa razy zastanowisz się, zanim kupisz mięso na obiad

CZYTAJ DALEJ

Czy warto wychowywać dzieci ze zwierzętami?

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta mogą okazać się najlepszymi przyjaciółmi dzieci. Często nawiązują z nimi piękne relacje i wykazują się wobec nich szczególną troską i opiekuńczością.

Jak udowadniają naukowcy i behawioryści, wychowywanie dziecka ze zwierzęciem domowym niesie ze sobą korzyści fizyczne, intelektualne, emocjonalne, a także społeczne. Czworonogi mogą odegrać bardzo istotną rolę w rozwoju maluchów, a także urozmaicić życie bobasowi i jego bliskim.

Pamiętajmy jednak, aby nie zostawiać pupili i dzieci samych bez nadzoru osób dorosłych. Chodzi przede wszystkim o kwestie bezpieczeństwa oraz fakt, że niesforne maluchy mogą przypadkiem sprowokować zwierzęta do ataku.

Zobacz nagranie:

null

Źródło: edziecko.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!
Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >