Swiatzwierzat.pl
Pudelek i niemowlę

YouTube/ xoxemergencyy

Bohaterski pudelek broni dziecko przed suszarką. Urocze nagranie ma 12 milionów wyświetleń

3 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

Pudelek imieniem Chi dzielnie broni niemowlę przed suszarką. Gdy złowieszcze urządzenie groźnie szumi w pokoju, pies podbiega do dziecka i pilnuje, by włos mu z głowy nie spadł. Nagranie bohaterskiego wyczynu pudelka udostępnione na YouTube bawi do łez.

Lojalne zwierzaki niejednokrotnie udowodniły ludziom, że nawet strach nie jest w stanie ich powstrzymać przed działaniem, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo ich właścicieli. Potrafią nawet ryzykować własnym zdrowiem i życiem w obronie swoich bliskich. Nie inaczej sprawy potoczyły się w przypadku malutkiego pudelka, który swoim zachowaniem udowodnił, że drzemie w nim wielka odwaga niczym u króla sawanny.

Pudelek bronił dziecko

Na popularnym filmiku udostępnionym na YouTube mały pudelek biegł z pomocą niemowlakowi. Gdy tylko pojawiło się zagrożenie, pudelek nie czekał i od razu bohatersko wyruszył bronić bezbronne dziecko.

Choć nagranie jest nieco zabawne, a suszarka nie stanowiła poważnego zagrożenia, dla pudelka i tak należą się słowa uznania za jego reakcję. Po mowie jego ciała wyraźnie widać, że piesek sam trochę obawia się głośnego urządzenia, ale mimo tego nie ucieka. Jako dzielny obrońca domu nie wybaczyłby sobie, gdyby maleństwu stała się jakakolwiek krzywda.

Jak wyjaśnił właściciel, pudelek o imieniu Chi zdecydował się dzielnie bronić jego córkę przed domniemanym zagrożeniem. Pies ten nie miał za wiele do czynienia z taką suszarką, dlatego traktował ją jak każde inne niebezpieczeństwo.

- Jestem profesjonalnym psim groomerem. Chociaż był to zabawny moment, który udało nam się przypadkiem nagrać, Chi w żaden sposób nie jest regularnie suszona tą suszarką i ma z nią niewiele do czynienia - wyjaśnił w opisie do nagrania opiekun psa.

Psi bohater

Pudelek Chi wykazał się wielką odwagą, zostając z dzieckiem i zasłaniając je własnym ciałem. Chociaż sam był niewiele większy od maleństwa, robił wszystko, byleby tylko nie stała mu się krzywda. To świadczy o tym, jak silnie jest związany ze swoją rodziną. 

- Drzwi do pokoju były szeroko otwarte i pudelek mógł zdecydować o ucieczce, gdyby chciał. Zamiast tego został z dzieckiem - podkreśla dumny właściciel pudelka.

Choć psiak nie czuł się na siłach, by stawać do walki z "potworem", internauci byli pod wielkim wrażeniem jego obronnej postawy. Komentarze błyskawicznie zapełniły się od pochwał i komplementów pod adresem czworonożnej bohaterki. 

- To jest absolutnie cudowne! Pracuję w hotelu dla zwierząt i mamy tam taką samą suszarkę. Nasi czworonożni goście jej nie cierpią. Zawsze mówię spokojnym głosem do tych biednych zwierzaków, żeby je uspokoić. To takie urocze, że twój pudelek broni córeczki od "złej" suszarki! - napisała jedna z oglądających nagranie.

- Nie jestem przekonana, czy ten pudelek broni dziecko przed niebezpieczeństwem, czy raczej sam próbuje się schować za dzieckiem - skomentowała rozbawiona internautka.

- Z dumą mogę powiedzieć, że mój pies tak bardzo kocha moją córkę, że chroniłby ją fizycznie swoim maleńkim, 3-kilogramowym ciałem - wyjaśnił w komentarzu właściciel pudelka. - Nie mogę się doczekać, kiedy pokażę mojej córce ten film, gdy będzie starsza, aby mogła wiedzieć, jak silna była ich więź.

A czy Wasze czworonogi stanęłyby w obronie najmłodszych członków rodziny, gdyby zostały wystawione na próbę złowieszczej suszarki? Mamy nadzieję, że wcale nie uciekłyby tam, gdzie raki zimują. 

Zobacz nagranie:

[EMBED-3566]

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: wiemy.to

Podobne artykuły

youtube/rumble videos

Psy

Labrador poważnie nabroił w kuchni. Sposób, w jaki błaga o przebaczenie, przekonałby każdego

Czytaj więcej >
fb/Daj włos. Fryzjer dla zwierząt

Psy

Hazar, pies należący do byłego senatora PiS zmienił się o 180 stopni. Niezwykła metamorfoza

Czytaj więcej >
yt/Sidewalk Specials

Psy

Właściciel próbował pozbawić psa życia. Później z tą samą prośbą zwrócił się do aktywistów

Czytaj więcej >

youtube/The Nation Thailand

Psy

Piękny gest kierowcy. Zatrzymał ruch, aby pomóc zagubionemu psu

Czytaj więcej >
Shar pei

Psy

Shar pei cudem uratowany z rąk pseudowłaściciela. Jest w opłakanym stanie, wygląda jak sama skóra i kości

Czytaj więcej >
Humane Society of Central Texas

Psy

Adoptowany pies spędził w schronisku ponad 400 dni. Nowi właściciele pozbyli się go po pierwszej nocy

Czytaj więcej >