Swiatzwierzat.pl
Motornicza MPK

MPK Wrocław

Cud we Wrocławiu. Motornicza tramwaju uratowała rannego dzięciołka przed rozjechaniem

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pani Kamila Kołosowska, motornicza wrocławskiego MPK, została okrzyknięta lokalną bohaterką. W trakcie pracy wykazała się dużą spostrzegawczością, sercem i zimną krwią, ratując zwierzę, które zostało zaatakowane przez wronę.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu wystosowanego przez MPK Wrocław, Pani Kamila kierowała tramwajem w okolicach Ronda Reagana, kiedy zauważyła na torowisku rannego ptaka. Błyskawicznie zainterweniowała.

Dzięciołek rozpoczął podróż w dorosłość bezpłatnym przejazdem komunikacją miejską

– Widziałam, że wcześniej ptaszka atakuje wrona, która wypuściła go wprost na torowisko. Ranny dzięciołek nie mógł się ruszyć, a w jego stronę jechał autobus - relacjonuje motornicza i dodaje. - To był moment. Wyskoczyłam z kabiny i zatrzymałam nadjeżdżający pojazd, który mógł nieświadomie najechać na ptaszka.

Pani Kamila zabrała poszkodowanego dzięciołka do kabiny motorniczej i w ramach wyjątku pozwoliła mu podróżować bez ważnego biletu. Niedługo potem ptaszek został przekazany w ręce wolontariuszy Stowarzyszenia Ekostraż.

Specjaliści zapewnią młodej ptaszynie pomoc weterynaryjną i zadbają o jego ranne skrzydełko. Kiedy dojdzie do siebie i odzyska pełną sprawność, najprawdopodobniej zostanie wypuszczony na wolność.

Porzucony pies

Sezon na porzucanie zwierząt rozpoczęty. Znaleziono psa przywiązanego do drzewa

CZYTAJ DALEJ

Bohaterska motornicza zapobiegła tragedii

Przedstawiciele przewoźnika opublikowali historię na oficjalnym koncie na Facebooku, gdzie pochwalili panią Kamilę za kolejną interwencję i niesienie pomocy rannym zwierzętom. Losy rannego dzięciołka poruszyły setki internautów, którzy byli pod równie wielkim wrażeniem postawy wrocławianki.

- Dziękujemy też przede wszystkim pani Kamili, która nie przejechała obojętnie obok cierpienie ptaszka. Taka reakcja robi różnicę! - czytamy na mediach społecznościowych.

- Praca w takim towarzystwie to na pewno sama przyjemność - zauważyła internautka w sekcji komentarzy.

Oczywiście nasza redakcja przyłącza się do gratulacji dla pani motorniczej i mamy nadzieję, że jej bohaterska postawa zostanie należycie wynagrodzona!

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >