Swiatzwierzat.pl
dziewczynka w szpitalnym łóżku z psem

facebook.com/Nora Hall, Miracle Baby

Ich 5-miesięczna córeczka umierała. Rodzice mieli do lekarzy tylko jedną prośbę

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

5-miesięczna Nora Hall dostała nagłego udaru. Dziewczynka zapadła w śpiączkę, a jej rodzice byli zrozpaczeni. Dopiero pojawiła się na świecie, a już spotkało ją takie nieszczęście. Kiedy wiedzieli, że z ich córką jest już bardzo źle, mieli do lekar

Córka Mary i Johna miała tylko 4 miesiące, kiedy zapadła w śpiączkę. Dziewczynka dostała nagłego udaru. Mimo tygodni intensywnej opieki lekarze musieli przekazać rodzicom smutną wiadomość - dziecko już się nie obudzi. Zrozpaczona para poprosiła wtedy lekarzy o przysługę - chcieli, by ich ukochane psy również mogły pożegnać ich córkę.

Ich córka zapadła w śpiączkę

Rodzice starali się zrobić wszystko, by ich córeczka wyzdrowiała. Niestety, udar był na tyle poważny, że Nora nie dawała żadnych znaków życia. Diagnoza była jednoznaczna - nie uda się już uratować ich dziecka.

Zrozpaczeni rodzice musieli przygotować się na najgorsze. Dopiero niedawno ich oczko w głowie pojawiło się na świecie, a już zdarzyła się taka tragedia. Kiedy usłyszeli, że nie ma już szans, by Nora wydobrzała, chcieli, by wszyscy członkowie rodziny mogli się z nią pożegnać.

Mary i John mieli dwa bassety, które zakochały się w ich córce od pierwszego wejrzenia. Ośmioletnie psy były zafascynowane małym człowiekiem i wciąż przychodziły się upewnić, czy wszystko u Nory w porządku. Gdy ta wylądowała w szpitalu, były równie smutne i zaniepokojone, co rodzice.

Szpital, wzruszony tragedią pary pozwolił więc im na wyjątkowe pożegnanie. Psy dostały pozwolenie, by wejść na salę i towarzyszyć parze w trudnym procesie. Gracie i Grumpy od razu położyły się obok Nory i widać było, że rozumieją, jak poważna i smutna jest sytuacja.

- Gracie przyszła od razu i zaczęła lizać twarz naszej córeczki. Wkrótce dołączyła Grumpy. Oba psy były z nami od urodzenia Nory i zawsze podbiegały do niej, gdy zaczynała płakać i nigdy nie opuszczały jej w takich momentach - cytuje słowa Mary DailyMail.

Ostatnie pożegnanie

Rodzice podjęli trudną decyzję, by odłączyć córkę od respiratora. 5-miesięczna dziewczynka odeszła w ramionach rodziców i z przytulonymi do niej psami.

- Zmarła ze swoimi pieskami u jej stóp i trzymana w ramionach rodziców, gdy śpiewali jej, pieścili i mówili jej, jak bardzo ją kochają. Odeszła bez bólu i strachu - napisała zrozpaczona matka na Facebooku.

Wzruszające zdjęcia opublikowane przez rodziców obiegły świat, a poruszeni internauci składali kondolencje. To naprawdę wyjątkowy gest ze strony lekarzy - pozwolenie zwierzętom na pożegnanie ich przyjaciółki na pewno znaczyło wiele dla całej rodziny.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: dailymail.com

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >