dziewczynka w szpitalnym łóżku z psem
Źródło: facebook.com/Nora Hall, Miracle Baby

Ich 5-miesięczna córeczka umierała. Rodzice mieli do lekarzy tylko jedną prośbę

31 Stycznia 2021

5-miesięczna Nora Hall dostała nagłego udaru. Dziewczynka zapadła w śpiączkę, a jej rodzice byli zrozpaczeni. Dopiero pojawiła się na świecie, a już spotkało ją takie nieszczęście. Kiedy wiedzieli, że z ich córką jest już bardzo źle, mieli do lekarzy tylko jedną prośbę. Chodziło o ich psy.

Córka Mary i Johna miała tylko 4 miesiące, kiedy zapadła w śpiączkę. Dziewczynka dostała nagłego udaru. Mimo tygodni intensywnej opieki lekarze musieli przekazać rodzicom smutną wiadomość - dziecko już się nie obudzi. Zrozpaczona para poprosiła wtedy lekarzy o przysługę - chcieli, by ich ukochane psy również mogły pożegnać ich córkę.

Ich córka zapadła w śpiączkę

Rodzice starali się zrobić wszystko, by ich córeczka wyzdrowiała. Niestety, udar był na tyle poważny, że Nora nie dawała żadnych znaków życia. Diagnoza była jednoznaczna - nie uda się już uratować ich dziecka.

Zrozpaczeni rodzice musieli przygotować się na najgorsze. Dopiero niedawno ich oczko w głowie pojawiło się na świecie, a już zdarzyła się taka tragedia. Kiedy usłyszeli, że nie ma już szans, by Nora wydobrzała, chcieli, by wszyscy członkowie rodziny mogli się z nią pożegnać.

Mary i John mieli dwa bassety, które zakochały się w ich córce od pierwszego wejrzenia. Ośmioletnie psy były zafascynowane małym człowiekiem i wciąż przychodziły się upewnić, czy wszystko u Nory w porządku. Gdy ta wylądowała w szpitalu, były równie smutne i zaniepokojone, co rodzice.

Szpital, wzruszony tragedią pary pozwolił więc im na wyjątkowe pożegnanie. Psy dostały pozwolenie, by wejść na salę i towarzyszyć parze w trudnym procesie. Gracie i Grumpy od razu położyły się obok Nory i widać było, że rozumieją, jak poważna i smutna jest sytuacja.

- Gracie przyszła od razu i zaczęła lizać twarz naszej córeczki. Wkrótce dołączyła Grumpy. Oba psy były z nami od urodzenia Nory i zawsze podbiegały do niej, gdy zaczynała płakać i nigdy nie opuszczały jej w takich momentach - cytuje słowa Mary DailyMail.

Bokser „subtelnie” daje wskazówki, że chce pizzę. Trudno mu odmówićBokser „subtelnie” daje wskazówki, że chce pizzę. Trudno mu odmówićCzytaj dalej

Ostatnie pożegnanie

Rodzice podjęli trudną decyzję, by odłączyć córkę od respiratora. 5-miesięczna dziewczynka odeszła w ramionach rodziców i z przytulonymi do niej psami.

- Zmarła ze swoimi pieskami u jej stóp i trzymana w ramionach rodziców, gdy śpiewali jej, pieścili i mówili jej, jak bardzo ją kochają. Odeszła bez bólu i strachu - napisała zrozpaczona matka na Facebooku.

Wzruszające zdjęcia opublikowane przez rodziców obiegły świat, a poruszeni internauci składali kondolencje. To naprawdę wyjątkowy gest ze strony lekarzy - pozwolenie zwierzętom na pożegnanie ich przyjaciółki na pewno znaczyło wiele dla całej rodziny.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: dailymail.com

Następny artykuł