Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Test osobowości: Co twoje ulubione zwierzę domowe mówi o twoim charakterze?
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 08.09.2021 02:00

Test osobowości: Co twoje ulubione zwierzę domowe mówi o twoim charakterze?

Zwierzaki
unsplash/Satyabrata sm, Sharon McCutcheon, Jae Park, Jonas Jaeken

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy ulubione zwierzę odzwierciedla Twoją osobowość? Naukowcy twierdzą, iż wybór domowego pupila może świadczyć o określonych cechach i predyspozycjach jego właściciela. Dowiedz się, co mówi o Tobie ulubiony zwierzak.

To, jakiego zwierzaka chcesz mieć w domu, może mieć związek z twoim usposobieniem i nastawieniem do innych ludzi. To, jakiego zwierzaka chcesz mieć w domu, może mieć związek z twoim usposobieniem i nastawieniem do innych ludzi. 

Niektórzy sądzą, że wybór zwierzęcia zależy od dominujących cech charakteru człowieka. Niewykluczone, że różnice w temperamencie związane są z odmiennymi potrzebami hodowanych zwierząt. Czy tak jest naprawdę?

Weź udział w prostym teście psychologicznym, jeśli chcesz poznać kilka interesujących faktów o Twoim charakterze.

Co twoje ulubione zwierzę mówi o tobie?

  • Kot - Miłośnicy mruczków to z reguły osoby niezależne, silne i aspirujące do roli uznanego lidera. Są w stosunku do siebie bardzo wymagający, dlatego nie zadowolą się bylejakością. Osoby lubiące koty zazwyczaj nie przywiązują się do rzeczy materialnych i spraw doczesnych. Wolą być nonkonformistami i zachować otwarty umysł. Preferują nocny tryb życia. 

  • Pies - Właściciele psów są o wiele bardziej otwarci niż właściciele kotów. To osoby nieszukające konfliktów, ugodowe i ufne wobec nowych ludzi. Częściej respektują przepisy, zasady moralne i brzydzą się oszustwem. Charakteryzuje ich lojalność, którą doceniają u swoich czworonożnych przyjaciół. 

  • Ptak - Skrzydlaci podopieczni symbolizują niezależność, dlatego ich właściciele to lekkoduchy i miłośnicy nowych doznań. Jeśli marzysz o opiece nad ptakiem hodowlanym, zapewne drzemie w tobie optymizm i dusza artysty. Nie należysz do pedantów, raczej preferujesz chaos, który wyzwala w tobie kreatywne myślenie. Możesz mieć przy tym tendencję do gadatliwości, dlatego czasami zdarza ci się palnąć głupstwo.

  • Rybka - Miłośnicy kolorowych rybek akwariowych są szczerzy bezinteresowni, przyjacielscy i empatyczni. Niestety, ze względu na swoją otwartość często narażają się na manipulacje. Niemniej jednak potrafią się odnaleźć w każdym środowisku i bez problemu podporządkowują się do zasad panujących w społeczeństwie. Są gotowi pomagać innym, nawet własnym kosztem.

  • Królik - Jeśli twoim ulubionym zwierzakiem domowym jest królik, to znaczy, że prawdopodobnie jesteś dużo sprytniejszy niż większość osób. Łatwo wpadasz na nowe pomysły, ale nie lubisz się nimi chwalić publicznie. Ponadto, stronisz od gwarnych miejsc, pośpiechu i zachłanności. Przebywając w twoim towarzystwie, można się odprężyć i zrelaksować.

  • Chomik - Wielbiciele tych słodkich gryzoni cechują się cierpliwością i odpowiedzialnością. Są niezastąpionymi przyjaciółmi, którzy nigdy nie odmówią pomocy i chętnie opiekują się innymi. Warto zaznaczyć, że osoby hodujące chomiki to zazwyczaj introwertycy. Jeśli zbyt dużo czasu spędzają w towarzystwie, będą potrzebować chwili przerwy, aby zregenerować siły przed kolejnym spotkaniem.

  • Żółw - Właściciele tych gadów są z natury spokojne, opanowane i powściągliwe w kontaktach międzyludzkich. Na ich zaufanie trzeba sobie zasłużyć. Jeśli wyznaczą sobie cel, zarówno biznesowy, jak i prywatny, będą wytrwale dążyć do jego spełnienia. Osoby lubiące żółwią są nieco uparte, ale zazwyczaj cechuje je wybitna intuicja. 

  • Mysz - Jeśli twoim ulubionym domowym pupilem są myszy, to wysoce prawdopodobne, że jesteś prostolinijną osobą kierującą się w życiu sercem. Potrafisz być do bólu szczery, a przy tym konkretny, dlatego nie znosisz migania się od obowiązków i owijania w bawełnę. Charakteryzuje cię pracowitość. Twoja rodzina jest dla ciebie najważniejsza, dlatego zrobisz dla niej dosłownie wszystko. Nie daj sobie wmówić, że jesteś “szarą myszką”!

Źródło: merdacz.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!