Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Szczeniak mieszkał pośród śmieci. Dzięki kochającemu człowiekowi zmienił się nie do poznania
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 08.09.2021 02:00

Szczeniak mieszkał pośród śmieci. Dzięki kochającemu człowiekowi zmienił się nie do poznania

Szczeniaczek
youtube/The Penguin

Biedny szczeniaczek został porzucony na zaśmieconym poboczu drogi. Kryjąc się przed deszczem oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, mieszkał w bucie. Na szczęście Goran Marinkovic wypatrzył malucha pośród odpadków. Wolontariusz z Serbii postanowił odmienić jego los. Pewien miłośnik zwierząt regularnie dokarmiał czworonogi mieszkające w pobliżu śmietnika. Kiedy pewnego marcowego dnia pojawił się w znajomym miejscu z porcją karmy, jego oczom ukazało się bezbronne zwierzątko.

Szczeniak był zdany wyłącznie na siebie

Szczeniak leżał samotnie na trawie. Chociaż mógł mieć zaledwie kilka tygodni, nigdzie w pobliżu nie było jego mamy. Obok niego spoczywał męski but, który prawdopodobnie pełnił rolę schronienia w czasie ulew i chłodnych nocy.

Kiedy mężczyzna przyjrzał mu się z bliska, dostrzegł, że apatyczny pupil jest tak mały i wychudzony, że z łatwością zmieściłby się w jego dłoniach. Chociaż obecność człowieka napawała go strachem, nie miał nawet siły uciekać.

Zapalenie spojówek i zły stan zdrowia zwierzęcia stanowiły dla wolontariusza jasny sygnał - pozostawienie malca na pastwę losu najprawdopodobniej skończy się dla niego śmiercią z głodu, choroby bądź hipotermii. Goran postanowił go adoptować.

Uratowany psiak zmienił się nie do poznania

Nowemu członkowi rodziny nadano imię Smesten. Po pierwszych dniach w domu maluch nabrał ochoty na zabawy oraz odwagi na zapoznawanie się z okolicznymi zwierzakami. Chociaż był od nich kilkukrotnie mniejszy, szybko odnalazł swoje miejsce w paczce.

Szczeniak otrzymał niezbędne leczenie, dużo jedzenia i opieki, dzięki czemu zmienił się z kupki nieszczęścia w radosnego i ciekawskiego młodzieniaszka. Efekty jego metamorfozy możemy podziwiać na poniższym filmie.

Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną porzucania zwierząt domowych jest ich niekontrolowany rozród, a w konsekwencji niechęć do wzięcia odpowiedzialności za życie nowo narodzonych stworzeń. Jeśli nie chcesz dopuścić do tego, by kolejne czworonogi podzieliły los szczeniaka z filmu, zdecyduj się na wykastrowanie bądź sterylizację swojego pupila.

Zobacz nagranie:

Źródło: planetapolska.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!