Swiatzwierzat.pl
papuga i kot

twitter/buitengebieden

Podstępny kot próbuje złapać papugę. Myślał, że mu się poszczęści, ale nie przewidział jednego

9 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Mruczek postanowił wykorzystać nieuwagę właściciela i upolować papugę. Zanim jednak jego chytry plan się powiódł, kot został złapany na gorącym uczynku. Szybko jednak wpadł na genialny pomysł, jak odwrócić od siebie podejrzenia. Gdyby nie nagranie, nikt by się nawet nie domyślił, co naprawdę chodziło mu po głowie.

Film przedstawiający kota próbującego złapać papugę zyskuje popularność w mediach społecznościowych. 13-sekundowe nagranie zatytułowane "Tylko sprawdzam ściany" w ciągu 24 godzin od opublikowania zostało odtworzone blisko 8 milionów razy.

Kot próbuje dostać się do papugi

Film ukazuje moment, w którym biały kotek o puszystym futerku zachowuje się w podstępny sposób. Futrzak skrada się po podłodze, próbującego złapać małą zieloną papugę siedzącą na kanapie. Kiedy kładzie łapy na kanapie, aby zaatakować niczego niepodejrzewającą ofiarę, następuje niespodziewany zwrot akcji.

Papuga najwidoczniej przeczuwa nikczemne intencje mruczka i w tym samym momencie odwraca się w jego stronę. Nagła reakcja kota po tym, jak został przyłapany na gorącym uczynku, rozbawiła internautów. Kotek po prostu udaje, że wcale nie próbował polować, a jedynie sprawdzał łapkami ścianę.

Rozbawieni internauci dosłownie zbombardowali sekcję komentarzy, określając nagranie jednym z najzabawniejszych rzeczy, jakie widzieli w ostatnim czasie.

- Proszę pana, właśnie sprawdzałem, czy ściana wymaga naprawy - brzmi jedna z wypowiedzi pod filmem.

Choć nagranie przyniosło widzom wiele radości, zbyt często zapominamy, że kot jest drapieżnikiem i zdecydowanie nie można umniejszać wpływu instynktu łowieckiego na zachowanie tych zwierząt. Nie pozwól zatem, by mruczki pozostawały bez nadzoru w jednym pomieszczeniu z innymi domowymi pupilami, np. królikiem czy ptaszkiem. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

goryle

Goryl spotyka się ze swoim rodzeństwem po 3 latach rozłąki. Nikt nie spodziewał się podobnej reakcji

CZYTAJ DALEJ

Koty wychodzące bardzo szkodzą środowisku

Kot domowy to drapieżnik doskonały – adaptuje się wyjątkowo łatwo do środowiska i co ciekawe, poluje nawet kiedy nie potrzebuje pożywienia – np. dla treningu czy zabawy. Niestety drapieżnictwo u tych zwierząt to duży problem dla naszego ekosystemu.

Zarówno koty dzikie, jak i domowe, wypuszczane z domu zabijają nie tylko gryzonie. Ich łupem padają - w niebywałym ilościach - także ptaki. Aktywność tych drapieżników w skali kraju negatywnie wpływa na bioróżnorodność, np. na zagrożone gatunki zwierząt, stąd naukowcy, ekolodzy, ale i behawioryści oraz lekarze weterynarii odradzają, aby koty domowe były trzymane poza domem.

Więcej informacji na temat wpływu wypuszczanych kotów na środowisko naturalne oraz zagrożeń związanych z niedopilnowania pupili znajdziesz w naszym artykule.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: Twitter

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Koty

Co zrobić, gdy koty się biją? Nigdy nie stosuj kar, znamy lepszy sposób

Czytaj więcej >
kot

Koty

Czemu służy przycinanie uszu u bezdomnych kotów? To dla ich dobra

Czytaj więcej >

Koty

Czy kot lubi, gdy mówisz do niego jak do dziecka? Badanie wiele wyjaśnia

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego kot chodzi za mną do toalety? Powód ważniejszy niż sądzisz

Czytaj więcej >

Koty

Jak rozpoznać i jak leczyć koci trądzik? Poznaj szczegóły

Czytaj więcej >

Koty

Jaki żwirek można spuszczać w toalecie? Łatwo o błąd

Czytaj więcej >