Swiatzwierzat.pl > Koty > Podstępny kot próbuje złapać papugę. Myślał, że mu się poszczęści, ale nie przewidział jednego
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.07.2022 14:37

Podstępny kot próbuje złapać papugę. Myślał, że mu się poszczęści, ale nie przewidział jednego

papuga i kot
twitter/buitengebieden

Mruczek postanowił wykorzystać nieuwagę właściciela i upolować papugę. Zanim jednak jego chytry plan się powiódł, kot został złapany na gorącym uczynku. Szybko jednak wpadł na genialny pomysł, jak odwrócić od siebie podejrzenia. Gdyby nie nagranie, nikt by się nawet nie domyślił, co naprawdę chodziło mu po głowie.

Film przedstawiający kota próbującego złapać papugę zyskuje popularność w mediach społecznościowych. 13-sekundowe nagranie zatytułowane "Tylko sprawdzam ściany" w ciągu 24 godzin od opublikowania zostało odtworzone blisko 8 milionów razy.

Kot próbuje dostać się do papugi

Film ukazuje moment, w którym biały kotek o puszystym futerku zachowuje się w podstępny sposób. Futrzak skrada się po podłodze, próbującego złapać małą zieloną papugę siedzącą na kanapie. Kiedy kładzie łapy na kanapie, aby zaatakować niczego niepodejrzewającą ofiarę, następuje niespodziewany zwrot akcji. Papuga najwidoczniej przeczuwa nikczemne intencje mruczka i w tym samym momencie odwraca się w jego stronę. Nagła reakcja kota po tym, jak został przyłapany na gorącym uczynku, rozbawiła internautów. Kotek po prostu udaje, że wcale nie próbował polować, a jedynie sprawdzał łapkami ścianę.

Rozbawieni internauci dosłownie zbombardowali sekcję komentarzy, określając nagranie jednym z najzabawniejszych rzeczy, jakie widzieli w ostatnim czasie.

- Proszę pana, właśnie sprawdzałem, czy ściana wymaga naprawy - brzmi jedna z wypowiedzi pod filmem.

Choć nagranie przyniosło widzom wiele radości, zbyt często zapominamy, że kot jest drapieżnikiem i zdecydowanie nie można umniejszać wpływu instynktu łowieckiego na zachowanie tych zwierząt. Nie pozwól zatem, by mruczki pozostawały bez nadzoru w jednym pomieszczeniu z innymi domowymi pupilami, np. królikiem czy ptaszkiem. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

Koty wychodzące bardzo szkodzą środowisku

Kot domowy to drapieżnik doskonały – adaptuje się wyjątkowo łatwo do środowiska i co ciekawe, poluje nawet kiedy nie potrzebuje pożywienia – np. dla treningu czy zabawy. Niestety drapieżnictwo u tych zwierząt to duży problem dla naszego ekosystemu.

Zarówno koty dzikie, jak i domowe, wypuszczane z domu zabijają nie tylko gryzonie. Ich łupem padają - w niebywałym ilościach - także ptaki. Aktywność tych drapieżników w skali kraju negatywnie wpływa na bioróżnorodność, np. na zagrożone gatunki zwierząt, stąd naukowcy, ekolodzy, ale i behawioryści oraz lekarze weterynarii odradzają, aby koty domowe były trzymane poza domem.

Więcej informacji na temat wpływu wypuszczanych kotów na środowisko naturalne oraz zagrożeń związanych z niedopilnowania pupili znajdziesz w naszym artykule.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Twitter